Gallowwalkers (2012)


Český název: Stíny temnoty
Režie: Andrew Goth
Rok výroby: 2012
Délka: 90 min
Země: USA / Velká Británie

Hrají:
Wesley Snipes … (Aman)
Riley Smith … (Fabulos)
Kevin Howarth … (Kansa)
Tanit Phoenix Copley … (Angel)
Simona Brhlíková … (Kiss Cut)
… a další

 

Pistolník Aman se potuluje vyprahlým světem a vpřed jej žene jen jeho touha po pomstě. Všude po něm zůstávají jen mrtví, ale má to jeden obrovský háček. Každý, kdo zemře jeho rukou, se vrací zpět jako nemrtvý – to má souvislost s jeho darem/prokletím a pochmurnou minulostí. Amanovým cílem je skupina banditů, která před časem znásilnila jeho přítelkyni, ale přestože je už jednou zabil, opět se vrací zpět, aby se černošskému pistolníkovi pomstili, no a mezitím rozsévají hrůzu a utrpení všude tam, kde se objeví…

Wesley Snipes patřil svého času mezi docela úspěšné a často obsazované herce, ale i on během své bohaté kariéry nejednou tvrdě narazil. Zvláště pak ve chvíli, kdy měl kvůli krácení daní problémy se zákonem a vše vyvrcholilo jeho pobytem za mřížemi kvůli daňovým únikům. I z tohoto důvodu byla premiéra filmu o několik let odsunuta. Jenže to nebyl jediný problém, který Gallowwalkers potkal. Původně měl být tento film v úplně jiném hereckém obsazení, ale jak Chow Yun-Fat, tak i Paz Vega nakonec odmítli v něm účinkovat. A tak se hlavní role ujal právě Wesley Snipes.

Osobně mám rád kombinaci hororu a westernu, protože jich je jako šafránu, ovšem těch skutečně dobrých je bohužel jen opravdu minimum. A tento film mezi ně určitě nepatří. Samotný scénář a tvůrčí myšlenka nevypadali na první pohled vůbec špatně, ovšem celkové provedení bylo opravdu chabé. Chvílema jsem se v tom doslova ztrácel, naštěstí se objeví několik flashbacků z minulosti, které tomu dodali trochu toho osvícení a řádu. Dokonce se tu dá narazit i na několik opravdu povedených pasáží a krvavých scén, které alespoň částečně tomu všemu pozvedli finální kredit. Setnutí hlav a vytrhávání páteří beru jako takový bonus, který dokázal okořenit tu jinak nedochucenou kaši okolo.

Céčkový mix Šíleného Maxe, Bladea a Očistce však v mnoha aspektech působil spíše trapně, než aby u něj někdo slintal blahem nad skvělou podívanou. Navíc Wesley taky nepodal zrovna svůj nejlepší výkon a mužská část diváků spíše ocení dvojici hereček, která se objevila na place, než jeho herecký um. Tanit Phoenix Copley oslnila svým půvabem a šlapka Simona Brhlíková svým československým původem.

Hodnocení3
Gallowwalkers tak možná někoho dokáží oslovit, ale já z toho všeho byl spíše na rozpacích. Některé scény ušly, jiné byly dost trapné a jako celek to na mě moc nezapůsobilo.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář