From Dusk Till Dawn 3: The Hangman\’s Daughter (2000)


Český název: Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera
Režie: P.J. Pesce
Rok výroby: 2000
Délka: 94 min
Země: USA

Hrají:
Marco Leonardi … (Johnny Madrid)
Michael Parks … (Ambrose Bierce)
Temuera Morrison … (The Hangman)
Rebecca Gayheart … (Mary Newlie)
Ara Celi … (Esmeralda / Santanico Pandemonium)
Lennie Loftin … (John Newlie)
Sonia Braga … (Quixtla)
…a další

 

Třetí díl slavné trilogie je kombinací hororu a westernu. Podobně jako Tremors 4. Je ale dobrý?

Děj
Na začátku se ocitáme u popravy jednoho bandity Johnyho. Díky jinému “banditovi” se poprava neuskuteční a Johny uteče spolu s dcerou kata Esmeraldou. Unesl ji proto, že kat byl nemilosrdný a nechal ji, přestože je to jeho dítě, před všemi zbičovat. Po útěku se Johny setká se svými kumpány. Najdou jednu mladou holku, která mu pomohla utéct a chce být banditkou. Pokusí se ji na hřbitově oběsit. Ale nepovede se mu to a narazí na ni ten kat, který se vydal po Johnově stopě hned po jeho útěku.

Během této nepovedené popravy se seznámíme se starším spisovatelem Ambrosem. Ten jednoho dne zmizel v poušti. Nyní se chce dát do armády. Vyrazí na cestu spolu s věřícím manželským párem. Ty Johny se svými kumpány přepadne. Když se Ambros spolu s manžely vydá cestou pouští, pěšky narazí na bar jménem Titty Twister. Tam se ubytují. Ale novomanželům se tam kvůli alkoholu a sexu moc nelíbí.

Po chvilce do baru dorazí i Johny s partou a jeden černoch. Když věřící muž zjistí, že tam jsou banditi, jednoho zabije. Přitom nadělá tak, že to upíři nevydrží a začíná jejich večeře. Ale proč se do baru Titty Twister vydal i kat, když mu jeho dcera byla naprosto ukradená? Esmeralda totiž není jen obyčejná dívka, ale má s upíry víc společného, než si myslí. A tentokrát lidé nejsou jen proti upírům, ale i proti ostatním lidem, protože Johny jde po krku katovi, mladá holka jde po krku Johnovi a manželský pár jde po krku ostatním banditům. Ani Ambros taky není tak docela bez viny. Jak to tedy dopadne? Nechte se překvapit.

Hodnocení
Podle mě jde o nejhorší díl série. Ale i tak jde alespoň o průměr. Oproti dvojce jsou zde lepší masky, ty se opravdu povedly. Jak jsme byly v sérii zvyklí na to, že kolem 40 minut je od upírů klid, tak tady taky. Ale dřív v tom mezičase byly aspoň skvělé hlášky, takže jsem se nenudil, což se tady v tomto případě říct nedá. V podstatě mě to nudilo.

Herci hrají celkem slušně. Nejlepší je ale hlavně Johnova angličtina. A stále je tu náš oblíbený barman v podání Dannyho Treja, ten je ve všech filmech k sežrání. Film má taky bohužel několik nelogičností. Efekty jako takové jsou bohužel průměrné.

 

Hodnocení5
Takže abych to shrnul, tento díl je podle mě nejslabší. Kdybyste chtěli zkouknout všechny díly najednou, začněte s tímhle, protože je (dějově) prakticky první, i když se jedná o 3. díl.
50%

Sdílejte článek

 1. Solo 19 července 2010 v 09:32

   No nevím. Pro mě je tohle svým způsobem asi nejhorší díl celé série.
  Jeho jediným plusem je přechod do westernového pojetí, protože co se
  upířích masek týká, tak to byla jedna velká tragédie. Naštěstí se tu
  objevilo opět několik známých tváří a především dvojice půvabných
  hereček. Začátek filmu mě bavil tedy rozhodně víc, než následný masakr v
  hospodě. Úsměvný byl i fakt, že týden po svatbě ještě nadržený ženich
  neví, co má jeho stará pod hadrama. Být na jeho místě já, tak seru na
  rozvážení bible, zalezu někde do teploučka a pěkně to prozkoumám.

Nový komentář