From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money (1999)


Český název: Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze
Režie: Scott Spiegel
Rok výroby: 1999
Délka: 88 min
Země: USA

Hrají:
Robert Patrick … (Buck)
Duane Whitaker … (Luther)
Bo Hopkins … (šerif Lawson)
Danny Trejo … (břitva Eddie)
Muse Watson … (C.W.)
Brett Harrelson … (Ray Bob)
Raymond Cruz … (Jesus)
…a další

 

S filmem Od soumraku do úsvitu 2 neměl R. Rodriguez nic společného. No a je to trochu vidět.

Děj
Na začátku se objevíme u jednoho místního zlodějíčka Bucka, co vykrádá banky. Do jeho domu přijede místní šerif, který jde po krku jinému lumpovi, jenž pracoval s Buckem. Buck řekne, že o ničem neví, ale hned po šerifové odchodu zazvoní telefon a tam je již zmiňovaný lupič. A nabídne mu nabídku na vyloupení texaské banky. Jde do toho. Ale musí si sehnat další lidi, kteří mu pomůžou, takže si vezme jednoho zkrachovalce, plachého hlídače a jednoho skoro blázna. V noci, když jede šéf gangu po silnici, narazí na velkého netopýra. Tak ho zastřelí. Auto mu už nenastartuje, vydá se tedy dál pěšky. Po chvilce narazí na bar Titty Twister. Tam řekne barmanovi, že na silnici srazil netopýra a nejede mu auto. Tak mu barman nabídne, že ho sveze. A když jedou kolem auta a najdou jednoho hodně poraněného chlapa, šéf gangu řekne, že ho musí dovézt do nemocnice. Ale bohužel zjistí, že jsou to upíři. A pokoušou ho.

Když dorazí k ostatním, jdou po chvíli do akce. V bance se dějí divné věci, když se třeba šéf dostane dovnitř bez většího problému. No a ještě se nakonec spustí alarm. Tak přijede policie. A začínají jatka. Šéf kousne dalšího člena gangu. A takto to jde až do konce. A akce začíná. Přijede policie a nemůže zabít ani jednoho člena gangu. Zatknou jen Bucka, který se rozhodne bojovat. Přežijí? Lupičů je málo, ale většina z nich jsou upíři a ti nejdou zabít obyčejnou kulkou. Zabije své parťáky Buck nebo policije a nebo nakonec zemřou?

Hodnocení
Film nemá nic společného s předchozím dílem. Robert Rodriguez se na filmu podílel jen jako producent.

Ani jeden herec s předchozího dílu se neobjeví (teda kromě barmana, samozřejmě). Jako u jedničky, stejně i u dvojky je roztahaný začátek, ale dokonce ani tady mě nenudil. Herci jsou dobře zvoleni. R. Patrick (Fakulta) zahrál svojí postavu dobře. Jedině bych snad možná pokáral herce, který hrál šéfa gangu. Ten hodně přehrával. Kdo je pozorný, objeví na začátku filmu miniroličku Bruce Campbella. Film natočil Scott Spiegl, s kterým Campbell točil filmy.

 

Hodnocení5
Film se pohoršil i na efektech. Už nejsou prostě tak dobré. A masky už vůbec ne. Jsou jen průměrné. A hudba je prakticky nezměněná. O tomto dílu se tvrdí, že je nejhorší z celé série. S tím bohužel nemohu souhlasit. Podle mě je nejhorší třetí díl. Sice se v případě dvojky nejedná o nějaké nadčasové dílo, ale udržuje se aspoň v průměru. Klidně bych dal i víc procent, ale vzhledem k jedničce to bohužel nejde. Takže dávám...
50%

Sdílejte článek

Nový komentář