Frightmare (1983)


Český název: Frightmare: Legenda hororů
Režie:
Norman Thaddeus Vane
Rok výroby: 1983
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Ferdy Mayne … (Conrad Radzoff)
Luca Bercovici … (Saint)
Nita Talbot … (Mrs. Rohmer)
Leon Askin … (Wolfgang)
Jennifer Starrett … (Meg)
Barbara Pilavin … (Etta Radzoff)
Alan Stock … (Oscar)
…a další

 

Lloyd Kafuman nemá asi moc dobrý výběr filmů. Když vezme pod křídla filmy typu Screamplay, který nemá s Tromou nic společného, tím myslím, že u těchto filmů chybí úchylnost a zábava. A tento je tím dalším příkladem.

Začíná to celkem normálně. Seznámíme se s hororovou legendou Conradem Radzoffem. Upřímně, byl to celkem samolibý parchant, který neměl jak ve filmu, tak ve skutečnosti zabíjet. Když ale zemřel, tak na jeho pohřeb šlo i pár jeho fanoušků. Conrad se vrátil v podobě filmového materiálu, aby nalákal pár lidí k sobě do domu. Pár lidí si řekne, že je to skvělý nápad, a tak se tam vloupou a ukradnou Conradovu mrtvolu. Jeho manželka se spojí s ženou, která provozuje černou magii (nebo tak nějak, nebylo to přímo vysvětleno) a přivedou Conradovu mrtvolu zpět k životu.

Řitka nám servíruje další Troma film. A jedná se zase o slabší Tromu. I když se to dalo vlastně čekat, protože co Troma produkuje a přímo nerežíruje (potažmo Kaufmanem), tak za moc nestojí. Najde se tu pár výjimek, jako třeba Shark! s Burtem Reynoldsem. Ale toto opravdu není nic moc, i když tam hraje hororová ikona Jeffrey Combs. Bohužel zde hraje spíše druhé housle a je tu jen symbolicky, takže se nedokázal moc prosadit. Ostatní herci za moc nestojí, dokonce ani ten, který hraje Conrada. Hrají strašně na oko, přehrávají a ani jejich postavy nejsou moc přesvědčivé.

Hudba je téměř nijaká, buď si jí přes otřesný český dabing ani nevšimnete nebo na ni nezareagujete vůbec. U tohoto filmu jsem čekal alespoň gore, ale ani to se bohužel nenašlo. Sem tam useklá hlava, ale pořádné gore ne.

Jediné, co na tomto filmu stojí za zhlédnutí, je atmosféra. Není bohužel tak silná, ale je celkem příjemná a vy čekáte, co se stane a ono… Nic. Ano, bohužel, další z mnoha nevýhod Frightmare. Nuda. Prvních 50 min. se nic neděje, jen parta teenagerů unese mrtvolu. Po obživení Conrada byste čekali, že se stane nějaký zvrat, ale nic, prd, nicota. Takže jakožto fanoušek Tromy jsem byl velice zklamán. Jestli chcete nějakou kvalitní Tromu, zkoukněte něco, co natočil Kauffman nebo i Gunn, protože ostatní za moc nestojí. Pro mě zůstává i po tomto filmu moje TOP 5 TROMA nezměněná: Toxic avenger, Sgt. Kabukiman, Poultrygeist, Class of nuk´em high a Tromeo and Juliet.

Hodnocení3
A mé hodnocení zní: jste-li fanoušek Tromy, pak 30%, nejste-li, tak se bohužel buď unudíte nebo usoudíte, že Troma je blbá firma pro blbé lidi a dáte tak 10%.
30%

Sdílejte článek

15 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. SkuciuS 19 ledna 2011 v 20:05

    Mohlo z toho vzniknout zajímavé dílko, ale tvůrci asi zvolili jinou alternativu. Film má dobrý začátek, ale jakmile výrostci ukradnou tělo a odvezou ho do domu, tak nastává nekonečná nuda trvající do úplného konce. Mizerná kamera, hudba, speciální efekty jsou jen hřebíčkem do rakve.  Gore zde není prakticky žádné. Mezi mizernými herci sice zazáří jméno – Jeffrey Combs, ale tento film mu prostě nedal možnost, aby ukázal svůj talent a nadhled nad ostatními. Od Frightmare raději ruce pryč.

  2. Solo 11 listopadu 2008 v 16:05

     bez tak proto, že tam nejsou žádné úchylárny které Lloyd tolik zbožnuje. Ještě, že fans na netu jsou jiného názoru a Screamplay považují stejně jako já za průměrný film, který se od ostatní Troma produkce zcela odlišuje. Souhlasím s tebou v oblíbenosti troma filmů ze kterých jsem neviděl pouze Poultrygeist

Nový komentář