Fright Night (2011)


Český název: Noc hrůzy
Režie: Craig Gillespie
Rok výroby: 2011
Délka: 106 min
Země: USA

Hrají:
Anton Yelchin … (Charley Brewster)
Imogen Poots … (Amy)
Colin Farrell … (Jerry)
David Tennant … (Peter Vincent)
Toni Collette … (Jane Brewster)
Christopher Mintz-Plasse … (Ed)
… a další

 

Charleyho bývalý nejlepší kamarád Ed je přesvědčený, že na předměstí Las Vegas řádí krvežíznivý upír. Mladý teenager však této teorii nevěří a Eda považuje za blázna, ze kterého si utahuje celá škola. Jenže pravdou je, že v poslední době zmizelo v jeho okolí několik rodin. Charley však nad tím moc nepřemýšlí a raději své věnuje své atraktivní přítelkyni Amy. Jediné, co jej trochu znepokojuje, je jeho nový soused Jerry, který koketuje s jeho matkou. No a právě o něm Ed tvrdí, že je tím upírem. Když Ed následně také zmizí, Charleyho se zmocní první pochyby a začne bedlivě pozorovat Jerryho. A to se mu stane osudné. Poté, co se vkrade do sousedova domu a objeví jeho děsivé tajemství, stává se upírovým dalším terčem on sám. Moc nadějí na přežití rozhodně nemá a tak se rozhodne vyhledat odbornou pomoc. Tou má být televizní hvězda a samozvaný lovec upírů Peter Vincent…

Největším problémem toho filmu je fakt, že se veřejně hlásí jako remake mnohými uznávaného stejnojmenného kousku z roku 1985. Originál si získal řadu příznivců a většina z nich jen horkotěžko dokázala překousnout nový kabátek, který tomu oblékl Craig Gillespie a scénáristka Marti Noxon. Ti se sice okrajově drželi původního scénáře Toma Hollanda, ale zároveň si do svého příběhu přidali řadu vlastních prvků a nápadů – no a ne všechny byly vydařené.

Osobně nejsem žádným velkým přívržencem ani originálu, takže jsem jim dal rozhodně zelenou, ale musím souhlasit s názory, že nový Fright Night není bohužel zrovna moc dobrým filmem. Líbilo se mi, že byl pojat o dost akčněji než jeho předchůdce, ale zas mi tu chyběl onen černý humor (no párkrát se tu objevil, to bych zas lhal) a hlavně jednotlivé postavy nebyly tak dobře zahrané, jak tomu bylo v případě originálu. Takový Peter Vincent tu byl dle mého úplně zbytečný a navíc jeho představitel mi byl krajně nesympatický. A hlavní hrdina Anton Yelchin (budiž mu země lehká…) byl rovněž slabší než William Ragsdale. Alespoň že Imogen Poots byla atraktivní.

Takže to více méně celé stálo na výkonu hlavní hvězdy a tou nebyl nikdo jiný než Colin Farrell. Jenže i s ním jsem měl trochu problém, lépe řečeno s jeho postavou – ale to záleží na vkusu. Co se atmosféry týče, ta byla místy docela zdařilá, a to hlavně z již zmíněného akčnějšího pojetí daného tématu. Byla jen škoda, že některé efekty byly zbytečně přemrštěné – skoro až odporné.

Hodnocení4
Jelikož jsem dal původnímu Fright Night lehce nadprůměrné hodnocení (60%), tak tady musím jít logicky dolů. Našel jsem tu několik slibných momentů, ale převažovala negativa.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář