Frailty (2001)


Český název: Lovec démonů
Režie: Bill Paxton
Rok výroby: 2001
Délka: 100 min
Země: USA / Německo / Itálie

Hrají:
Bill Paxton … (Dad Meiks)
Matthew McConaughey … (Fenton Meiks)
Powers Boothe … (FBI Agent Wesley Doyle)
Matt O’Leary … (Young Fenton)
Jeremy Sumpter … (Young Adam)
Luke Askew … (Sheriff Smalls)
…a další

 

Tento film je velmi zvláštní. Nejprve jsem se celkem motal v příběhu. Ale když jsem ho viděl nedávno, tak jsem si řekl, že nad tímto filmem se musí člověk zamyslet. Je Meiks (hlavní role) blázen, nebo opravdu vidí démony?

Děj
Meiksovi nedávno zemřela žena a teď žije se svými dvěma syny Fentnem a Adamem. Jednou v noci k Meiksovi “promluvil” anděl (údajně) a řekl mu, že nastává konec světa a že ďábel na zem poslal démony do poslední bitvy a Bůh si jej vybral, aby je zničil. Mladý Adam to bere celkem v pohodě, ale Fentonovi se zdá, že jeho otec zešílel. Meiksovy zbraně jsou sekera a rukavice, které údajně poslal Bůh. Syn zkouší tátu v jeho lovu nějak zarazit, bohužel mu to nejde. Dokáže ho Fenton přesvědčit, že je blázen? Co udělá, když mu vlastně nikdo nevěří?

Hodnocení
Hodně divný film. Ale právě proto, že je divný, je dobrý. Když jsem na něj viděl recenze, čekal jsem masakr, ale ten se nekonal. Vzniklo z toho dost emocionální psycho. Příběh se vypráví podle syna Fentna a je plný nedůvěry. Aby ne, když je nejspíš jako jediný normální.

Film strašně napodobuje Hitchcocka. Nejen příběhem, ale i stylizací. Atmosféra filmu byla také převzata od mistra hororu. Není ale jako u normálních typů filmu s podobnými scénářemi, skrývá se v onom šílenství. Když se do filmu pořádně dostanete, můžete dokonce zachytit dva konce. Což není moc zvykem.

Hudba je potemnělá, a to dost. Temné tóny střídají další temný tón. Herci jsou celkem známí, třeba Bill Paxton (skvělá režie tohot filmu, opravdu se mu to velmi povedlo), který hrál ve filmu Near dark, nebo Matthew McConaughey, který hrál v Masakru v Texasu. Hrají dost přesvědčivě. S ostatními herci to není také vůbec zlé. Takový lepší průměr. Efekty, které byly do filmu dány, byly též na lepší úrovni. Sice jich bylo opravdu pramálo, ale byly dost příjemným osvěžením.

 

Hodnocení7
Tento film doporučuji. Nečekejte akční nářez nebo horor, který vás vyděsí. Čekejte příjemné psycho drama se skvělými herci a skvělým scénářem. Tento film (u nás pod názvem Lovec démonů) dokonce pochválil James Cameron, už to je známka kvality.
70%

Sdílejte článek

  1. Solo 2 září 2009 v 18:54

     Hodně slušný film, který mě od začátku do konce vůbec nenudil. Sice nejsem věřící, ale nápad s boží rukou musím pochválit. Ten konec jsem začal předpokládat už tak v půlce filmu a nedočkavě jsem se na něj celou dobu těšil. Škoda jen, že tohle nemá další pokračování. Atmosféru, kameru i hudební doprovod musím rovněž pochválit, protože jejich kombinace pro mne připravila parádní podívanou, na kterou jen tak nezapomenu. S hodnocením naprosto souhlasím

Nový komentář