Forsaken, The (2001)


Český název: Hladová noc
Režie: J. S. Cardone
Rok výroby: 2001
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Kerr Smith … (Sean)
Brendan Fehr … (Nick)
Izabella Miko … (Megan)
Johnathon Schaech … (Kit)
Simon Rex … (Pen)
…a další

Sean má jednoduchý úkol. Dovést auto své majitelce přes půlku Ameriky a pokud možno nepoškozené. Komplikace však přicházejí brzy, když Sean píchne. Následně prožije podivnou noc v motelu, poznává stopaře Nicka a později také podivně se chovající dívčinu Megan. Co se jí stalo? Seanova poklidná cesta se rázem změní na boj o holý život, upíři jsou totiž celé trojici v patách a nikde již není bezpečno…

Hladová noc jde coby upířina trochu jiným směrem. Tvůrcům k natáčení postačilo několik dřevěných domků, silnice v poušti a pár aut, takže zrovna atraktivní lokace vás nečekají. To je však ten nejmenší problém. Mnohem hůř na mě působil celkový dojem snímku, který se mi chvíli jevil jako vážně míněná záležitost s několika odlehčenými prvky. Jenže pak se to nějak zvrtlo a Hladová noc (další pitomej překlad) působí vyloženě směšně. A to je škoda.

Vše zmíněné v předchozím odstavci se negativně podepisuje na atmosféře. Už tak se tyto „horory” dají označit jako „teen”, což ve výsledku znamená, že zde prakticky neexistuje napětí a autoři se dokonce nezmůžou ani na tu nejprovařenější lekačku – fuj! Hladová noc tedy pro ostřílené hororáře představuje spíše uzívanou pohádku na dobrou noc a ani pár krvavějších momentek film nezachrání.

Sympaticky naopak působí některé nápady (telepatie skrze krev), potěší stravitelná stopáž a těch pár kulis, které jsou k dispozici efektně vybouchnou. Ostatní triky sice nejsou na nejlepší úrovni, ale budiž to odpuštěno. Tradiční hororová klišé jsou občas překvapivě nabourána, jiné zůstávají. Logické lapsy zde také najdete. Společně se zmiňovanou směšností se nacházejí zejména v akčmín finále, které mě věru nepotěšilo.

Hodnocení4
Hlavní role byla svěřena Kerru Smithovi, který začínal v seriálu Dawsonův svět, na své pažbě má však i několik hororů (Nezvratný osud, remake Krvavého Valentýnu). Herecké výkony však k hodnocení příliš nejsou - ne, že by byly nějak odstrašující, ale mě jednoduše nezajímali. Zajímalo mě totiž, proč Hladová noc promarnila svůj potenciál. Obecně se dá říci, že tento snímek nikoho nepřekvapí ani nepohorší, ale za tento prostý fakt opravdu nehodlám dát ani průměrnou známku.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář