Fist Of Jesus (2012)


Festivalový název: Pěst Ježíšova
Režie: David Muňoz, Adrián Cardona
Rok výroby: 2012
Délka: 15 min
Země: Španělsko

Hrají:
Marc Velasco… ( Jesus)
Noé Blancafort … (Judas)
Salvador Llós … (Jacobo)
Victoria Roldán … (Sara)
Roger Sotera … (Lázaro)
…a další

 

Ježíš si vyslechne nešťastného Jacoba, který je zdrcený smrtí svého Lázara. Nabídne se, že s pomocí boží vrátí jeho syna zpět mezi živé. Jelikož to však dělá poprvé, stane něco neočekávaného. Lázaro se sice probudí, ale stane se z něj zombie. Během okamžiku napadne svého otce a následně se i zbytek přihlížejících promění v hordu nemrtvých. Ježíš společně se svým „věrným“ Jidášem musejí bojovat o holý život a napravit co se dá.

Opravdu jsem se na tento španělský krátkometrážní snímek těšil, zvláště po všech těch chvalitebných komentářích na internetu a faktu, že jej mají na svědomí tvůrci mého oblíbeného shortu Brutal Relax, jenže po jeho zhlédnutí jsem lehce rozčarován. Je sice pravdou, že i zde se dočkáme celé řady humorných a černým, morbidním humorem nabitých, situací, ale zároveň s těmito klady přichází i řada záporných prvků. Především se to tu hemží nelogičností, která je s radostí nahrazena samolibým gore masakrem, jenž je ovšem tentokrát dost stereotypní. Určitě se mnou řada lidí nebude souhlasit, ale Brutal Relax byl o třídu lepší.

Brát všechno s humorem – to je určitě tvůrčí myšlenka, kterou se sice asi nebudou řídit někteří pobožní (především pak z historického hlediska), ale jinak jsem rád, že potom otravném tlachání v úvodu, se hned přešlo na věc. Využití ryb v praxi bylo super, jenže srandovní mi to přišlo jen při prvním použití (stejně jako piraňa). Jenže ono to pořád pokračovalo, rádoby oranžová krev stříkala a stříkala, hodně průměrné gore nepřicházelo s žádnou pořádnou obměnou a nerad to přiznávám, místy jsem se začal i nudit.

Každopádně nechci nikoho odrazovat, to určitě ne. Pokud máte rádi podobné úlety, zombie kousky a morbidní scény, je to pro vás jako stvořené. Jen to do toho nechoďte s příliš velkým očekáváním, abyste potom nedopadli jako já. Jen si opravdu nedokážu představit, jak z tohohle chtějí tvůrci ještě vytvořit celovečerní film. Pokud k tomu skutečně dojde, milerád ho asi vynechám.

Hodnocení6
Asi nejvíce se mi líbilo využití rybí páteře – to byl vážně luxus.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. ondrej 9 dubna 2013 v 20:35

    Konečně filmík, i když velice krátký, u kterého jsem se cítil jako u starých dobrých hororů ala Braindead. Pobavil jsem se u něj, vychutnal nádherně a nechutně udělané zombie zabíjení, kde deformace a kousky těla létají vzduchem. A to, že to celé vypadá uměle i amatérsky je jedině ku prospěchu věci. Stejně jako to bylo ku prospěchu věci prvnímu Evil Dead. 80% Díky Solo za toto krásné dílko – tuto recenzi. Moc rád jsem ho viděl.

Nový komentář