Fire Serpent (2007)


Český název: Ohnivý had
Režie: John Terlesky
Rok výroby: 2007
Délka: 89 min
Země: USA, Kanada

Hrají:
Robert Beltran … (Cooke)
Marco Bianco … (State Trooper)
Steve Boyle … (Dave Massaro)
Nicholas Brendon … (Jake Relm)
Richard Clarkin … (Kohler)
Patrice Goodman … (Billie)
Sandrine Holt … (Christina Andrews)
…a další

 

Snímek Johna Terleskyho vás možná – stejně jako mě – zaujme vcelku vkusnou obálkou a zajímavým názvem. Přečtete si základní informace a už klusáte k pokladně a těšíte se na pořádný film, dychtivě ho zasunete do přehrávače a usadíte se na svém oblíbeném křesle v napjatém očekávání. Jenže pak to přijde. Plných 89 minut ubíjející nudy si rvete vlasy a proklínáte režiséra ve snaze pochopit, jakou duševní nemocí musí trpět člověk, který natočil něco takového.

Celý film pojednává o tom, jak ze slunce přiletěl had, který na Zemi zakládá požáry. A kdo je největší nepřítel požárů? Samozřejmě, že hasiči. Zní vám to pitomě? Jenže přesně takové to je. Hned na začátku se seznámíte s hasičem, kterému podivný ohnivý tvor udělal z přítelkyně topinku a on se mu rozhodl pomstít. Jenže zničit takového hada je těžší, než by se na první pohled zdálo a tak se pátrání protáhne na nějakých zhruba dvacet let. Po takto promarněné době se starý hasič setkává s mladým zástupcem hasičské komunity Jakem (seriál Buffy), u kterého má had také svůj vroubek a společně vyrážejí do boje. Do toho se plete mladá reportérka, která vypadá jako špatně namalovaná prostitutka a pár agentů tajné služby v klasických černých brýlích.

Naivní příběh doplňují tupé dialogy a celkově špatně zpracovaná atmosféra. Možná vás občas pobaví tupost a křečovitost hlavních hrdinů, jenže to rozhodně nebyl režisérův záměr.

K vizuální stránce bych řekl jen to, že Ohnivý had vypadá jako had asi jen ve dvou záběrech, jinak z něj vidíte jen jiskru, která přeskakuje z místa na místo. A když už se had objeví v celé své kráse, tak připomíná spíše produkt žáka prvního ročníku grafické školy.

Dobrá…jedná se o televizní film, který neměl největší rozpočet, ale takovéhle filmy má zachránit dobrý příběh a pár slušných nápadů. Jenže to se nestalo.

 

Hodnocení3
Sečteno podtrženo: “horor“, vhodný tak pro pacienty na pooperačním. Bude se líbit pyromanům a zapáleným hasičům. Pro nás ostatní: Propadák.
30%

Sdílejte článek

Nový komentář