Final Destination 3 (2006)


Režie: James Wong
Rok výroby: 2006
Délka: 93 min
Země: USA

Hrají:
Mary Elizabeth Winstead … (Wendy Christensen)
Ryan Merriman … (Kevin Fischer)
Kris Lemche … (Ian McKinley)
Alexz Johnson … (Erin Ulmer)
Sam Easton … (Frankie Cheeks)
Jesse Moss … (Jason Robert Wise)
Gina Holden … (Carrie Dreyer)
Texas Battle … (Lewis Romero)
Chelan Simmons … (Ashley Freund)
…a další

 

Snad úplně každý se někdy ocitne na nějakém seznamu, ať už je telefoní, nebo seznam nežádoucích osob v sousedním Rakousku. Seznam o kterém pojednává tento film, je ze všech seznamů nejhorší. je to seznam Smrti, ze kterého neexistuje možnost se nějakým způsobem dostat, kromě jediné a to umřít. možná se někdo z vás dostal do situace, kdy o vlásek nebo nějakou náhodou unikl Smrti. Smrt se ale nenechá ošidit o svoji kořist a co měla jednou dostat to si hodlá vzít. Tahle jednoduchá rovnice je nosnou konstrukcí již třetího pokračování úspěšných horrorů Final destination, česky tentokrát výstižně přeložených jako Nezvratný osud.

V předchozích dvou dílech jsme mohli vidět jak se parta lidí díky jasnozřivosti jedince, vyhnula jasné smrti. V jedničce to byl pád letadla, ve dvojce to byla obrovská dopravní nehoda. Jenže lidi co obě tyhle nehody přežili díky tomu, že na poslední chvíli letadlo opustili, nebo nevjeli na dálnici, ze které se stalo vzápětí šrotiště, začali postupně umírat v sérii neuvěřitelných nehod, přesně v tom pořadí, jako by umřeli při samotné nehodě. Holt smrt se nedá ošidit. Třetí Final destination je úplně ve stejném duchu, jen letadlo a dálnici vystřídala megahorská dráha. Wendy má před jízdou na atrakci předtuchu a ztropí poprask, díky kterému dráhu opustí dalších zhruba šest lidí. Samozřejmě vozíčky jsou vzápětí rozmetány po širokém okolí, včetně částí Wendiných spolužáků.

Film se tím ale teprve rozjíždí a začíná lidem, kteří včas vylezli, strojit úchvatné léčky a na konci každé si Smrt odškrtne jedno jméno ze seznamu, dokud nezůstane prázdný. Nebo ne?

Hodnocení7
Film je to přesně v duchu svých předchůdců a komu se líbila jednička i dvojka se bude trojka líbit určitě, kdo uvidí trojku jako první nebude o nic ošizen protože není žádná návaznost na předchozí dva díly. je to slušná podívaná u které se nemusí moc přemýšlet, ale rozhodně nezklame nikoho, kdo má radost z neštěstí druhého a těch je myslím veliká spousta.
70%

Sdílejte článek

27 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. dejv 9 prosince 2010 v 12:41

  Tragikomická přehlídka překombinovaných pastí smrti ve
  stylu těch zábavných stroječků, kam se vhodí kulička, ta se skutálí na houpačku
  na jejímž druhém konci sedí papoušek, který, jsa zvednut houpačkou, vyleze na
  bidélko a překlovne provázek, na jehož konci visí závaží, to spadne na přepínač,
  bla bla bla… Kdybych měl dát kladné body, tak snad jen za ne příliš dobře hrající, ale velmi sympatickou hlavní hrdinku.

 2. Eraserhead 7 ledna 2010 v 19:43

   Ano, pro toho, kdo viděl alespoň jedničku příběh jako takový ztrácí veškeré kouzlo, víte kdo, proč a kdy zemře, ale ještě pořád zbývá to JAK? A na tom dvě pokračování Nezvratného osudu stojí a pro to JAK stojí za to se na ně kouknout. Alespoň tak tomu bylo u mě. Trojka je oproti dvojce trošku lepší v tom, že se narozdíl od ní nesnažila nějak překombinovávat děj a zápletku. Prostě jen v podstatě znovu natočená jednička, u který chybí to kouzlo překvapení a napětí, ale kosení mládeže je i tady dost povedené.

 3. Solo 22 října 2009 v 16:59

   O trochu slabší kousek, než jeho starší bratříčci, ale pořád dokáže
  diváka celkem zaujmout. Tentokrát producenti dost přitvrdili v
  brutálnosti scén, ale v některých případech to dost přehnali. Film jako
  celek se mi líbí, ale některé scény byly otřesné. Například scénku v
  solariu dost zveličili a udělali si z toho prdel. To co se tam
  odehrávalo je naprosto nereálné. Jelikož pracuju v oboru a obsluhuju
  občas i tyto přístroje vím, že je to naprostá blbost. Pořád jde, ale o
  lepší průměr a rozhodně jsem nad tímhle filmem nezanevřel.

 4. Shark 10 února 2007 v 15:10

  Emily Cale: Díky za názor a doufám že se při čtení češtiny pobavíš stejně jako já u angličtiny, ještě že můj věrný kamarád slovník neopouští na dlouho svoje místo, což je po levé ruce na psacím stole. S jeho pomocí jsem pochopil obsah tvojí zprávy a za sebe můžu říct, že série Final destination patří i k mým favoritům v hororovém nebi. Milá Emily Cale čekám opět, že zareaguješ na tuto smršť českých slov a těším se pod jiným filmem Nashledanou. 

 5. Jesse_Moss_is_Hawt 9 února 2007 v 23:15

  Ok, FD3 is the bestest-estest-estest movie EVER~~~but one question.

   

  Why did Jason (Jesse Moss) die on the roller coaster? Why couldnt he and Wendy die together at the end???  I cried when I saw the photo of him at the Mckinley high skool. I HAVE FD1,FD2 and FD3 on dvd~~~whoooohooo!

   

  From Emily Cale, age 12

Nový komentář