Feast (2005)


Český název: Krvavá hostina
Režie: John Gulager
Rok výroby: 2005
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Duane Whitaker … (Boss Man)
Balthazar Gettyr … (Bozo)
Chauntae Daviesr … (Drunk Girl)
Diane Goldnerr … (Harley Mom)
Josh Zuckermanr … (Hot Wheels)
Henry Rollinsr … (Coach)
Eileen Ryanr … (Grandma)
…a další

 

Nebývá zvykem začínat recenzi od konce filmu, ale první co mě na tomhle filmu zarazilo nebyl konec, ale něco ještě o kousek dál, a to několik jmen v závěrečných titulcích. Pod položkou Výkonný producent trůnila čtyři jména, z nich tři zná opravdu každý, kdo se o film jen nepatrně otřel. Matt Damon a Ben Affleck je notoricky známá dvojice, která když se pustí společně do filmu, koukají z toho Oskaři, jako například z filmu Dobrý Will Hunting (1997). Další jméno ve stejné kolonce bylo Wes Craven, jehož fanouškům hororu není třeba představovat. Proč se tito pánové sešli při realizaci tohoto filmu mi poněkud uniklo, ale podezírám je z toho, že se potřebovali pořádně odreagovat a veškerou svoji nahromaděnou agresivitu nastřádanou při pobytu v přepozlátkovaném Hollywoodu stříkli v litrech krve na plátno právě v tomto filmu.

Film je to co se týče nápadu a scénáře slaboučký, jako čaj z potřetí použitého sáčku. Bar U Medvěda v americké pustině, kde na každou stranu dobrých sto mil není ani noha, natož ruka někoho živého. V tom baru se ten večer sešla opravdu různorodá společnost lidí. Kde se všichni zrovna v tom baru vzali je jedno, jako je jedno kdo je kdo. Každý si upíjí ze své skleničky, ten se snaží zbalit tuhle, ten druhý se zase snaží všechny obehrát v kulečníku. Najednou z ničeho nic do baru vtrhne mladík samá krev vyděšený k smrti, snažíc se všem vysvětlit, že se musí zabarikádovat uvnitř, jinak je ty příšery dostanou do jednoho. Než se všichni stačí vzpamatovat z jeho nenadálého příchodu, je mladík vytáhnut oknem ven a ve dvou vteřinách padá jeho bezhlavé tělo zpátky na barovou podlahu. Začíná boj o přežití s čímsi, co obchází bar a má to opravdu veliký hlad. Co je to čímsi? Je to nejspíš rodinka těžko popsatelných oblud, které mě osobně připomínaly vlkodlaky s vetřelčí hlavou a s chováním Gremlinů. Pokud zahynulo jejich dítě bídnou rukou těch lidí uvnitř, okamžitě si před jejich zraky udělaly jiné. Přežije parta lidí neskutečný počet inteligentních útoků těchto vlkotřelců?

Film není nic jiného než nekonečný sestřih krvavých scén, vyplněný scénářem, který by tam ani nemusel být. Podle toho rozmluva mezi jednotlivými protagonisty vypadá a celkové tempo filmu je tak zběsilé, že by i Slip Knot měli co dělat, aby k tomu složili dostatečně důraznou muziku. Můj osobní dojem je velice rozpačitý. Pře patnácti lety, kdy jsem na videu hltal cokoliv a prakticky i ta největší kravina mi přišla jako super biják, bych tento film vynášel do filmového nebe. Dnes, když vím že se dá natočit kvalitní i inteligentní horor, mě nemohla tato prvoplánová krvárna nijak nadchnout.

Hodnocení5
Pokud ale milujete potoky krve, utržené nohy, ruce, hlavy a oči bez nutnosti přemýšlet nad složitostí děje, je to film jako stvořený pro vaši pokřivenou mysl.
50%

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Eraserhead 26 dubna 2010 v 20:04

   Dostatečně zábavné (souložící monstra, bezdětná matka, znásilnění vycpané jelení hlavy, Henry Rollins v růžových teplácích), dostatečně krvavé, dostatečně svižné a akční, dostatečně nelogické (monster je více, ale „happy end“ se dostavuje po zabití jednoho), dostatečně bezduché a atmosféru postrádající, aby to byl slušný, koukatelný a nijak neurážející béčkový průměr. Je to prostě jedna velká prdel, u které se tvůrci a zástup známých producentů (Damon, Affleck, Craven atd.) evidentně bavili o něco více, než samotní diváci.

 2. Prasoid 27 února 2008 v 14:58

  Já jsem nenapravitelný. Šel jsem do toho plný očekávání a to jsem neměl dělat. Tak jsem hodil do koše další zbytečnost. No jo, monster horory 80. let jsou sice pryč, ale trochu té atmosféry to tady chtělo. Tohle je jen řežba, nic víc. Takže nic pro mě. Raději nehodnotím. (Taky mi vadila absence kvalitního, dlouhého záběru při zabíjení. To škubání, trhaný záběry, který vypadaly jak z animovanýho filmu, to mě teda uspokojit nemůže). Ještě že s tím nemá Craven prakticky nic společného.

 3. waump 5 února 2007 v 20:44

  Tenhle film považuji za velice zábavné béčko. Skvělé nápady, vychytané vtípky a párkrát jsem se i nechal překvapit. To, že to vlastně nemá děj vůbec nevadí. Pokud bych měl hodnotit, pak dávám 75%. Ovšem jen v rámci zábavných akčních jízd.

  Shark: Co se týká slavných jmen v titulcích – Jde o to, že scénář tohoto filmu vyhrál soutěž mladých amatérských filmařů, kterou založili právě zmiňovaní pánové. Soutěž, nebo spíš projekt, se jmenuje Project Greenlight a John Gulager vyhrál 3. ročník. Jako odměnu za vítězství pak produkční společnost LivePlanet zajistí natočení vítězného díla. Další firmy zapojené do projektu (Dimension Films a Weinstein brothers) pak spolupracují na distribuci. Slavná jména nemají vliv na podobu díla, starají se jen o peníze. (Informace získány na stránce MovieZone.cz)

Nový komentář