Feast 2: Sloppy Seconds (2008)


Režie: John Gulager
Rok výroby: 2008
Délka: 97 min
Země: USA

Hrají:
Jenny Wade … (Honey Pie)
Clu Gulager … (Bartender)
Diane Goldner … (Biker Queen)
Martin Klebba … (Thunder)
Carl Anthony Payne II … (Slasher)
Tom Gulage … (Greg)
…a další

 

Feast byl takový příjemný béčkový monster film. Po několika letech vzniklo pokračování. A? Je to úplně to samé.
Děj
Děj začíná několik hodin po skončení prvního dílu. Jedna drsná motorkářka Biker Queen najde na planině starého chlapa a snaží se zjistit, kam zmizela její kamarádka (nebo sestra? To tu není vysvětleno). Řekne jí, že za to můžou monstra a Bozo. Dále se seznámíme s malými wrestlery (Thunder & Lightning), feťákem Hobem, zkrachovalým obchodníkem Slasherem a podobně. Na malé městečko, kde teď téměř všichni zmínění jsou, zaútočí monstra. A tak se lidé schovají do budovy, ale tam přijedou motorkářky, aby dostaly Boza. Aby přežili, musí spolupracovat a vymyslet plán. A když selže, další. A další…

Hodnocení
Jak bych to řekl co nejvýstižněji… ten film je stejný jako první díl. Příběh je zase vycucaný z prstu jednoho scénáristy. Po pravdě řečeno jsem za poměrně nudný začátek uvažoval maximálně o 30%, ale poté, co se to rozjede (asi posledních 25 minut), jsem měl chuť dát víc. Protože konec je pěkně brutální a vypadá jako z nějakého videoklipu.

Herci nejsou vyloženě neznámí, ale hrají spíše malé role. Jenny Wade hrála třeba v prvním Feastu. Clua Gulagereho snad ani nemusím, představovat, hrál například v seriálu Walker Texas Ranger a samozřejmě taktéž v prvním Feastu. Ale asi nejznámějším hercem je liliput Martin Klebba, který se objevil v Pirátech z Karibiku. Herci jako celek hráli až na pár výjimek dobře.

Hudba zní velmi dobře. Nemám k ní téměř žádné výhrady (finálních 10 minut jsem si několikrát do kola opakoval). Ve filmu mě celkem zaujala vizualizace. Režisér pevně a dobře věděl, co chce, ale pravda je taková, že se to či ono občas do dané scény nehodilo.S tím souvisí i efekty, které byly bohužel průměrné. Scény, kdy vytryskne krev, se mi díky zvoleným efektům moc nelíbily, protože krev vycákla a některé kapky rovnou mizely.

Kdo má rád černý humor, tak si užije, tady jeho víc než dost. Například když jde jeden chlápek zachránit dítě a zahodí ho, aby sám neumřel, načež ho příšerka sežere. Pravda, tohle může být na někoho až moc. Kdo by nechtěl erotiku? Je jí tu sice hodně po málu, ale je. Občas vykoukne prso nebo rovnou dvě.

Co mi vadilo, bylo chování některých postav. Nebudu zmiňovat nic konkrétního, ale přišlo mi, že se režisér strašně opakoval.

Abych nezdržoval, režisér snímku Feast natočil Feast 2 jen k uspokojení diváků. Stejně jako první díl se drží průměru. Kdyby byl celý film zajímavý stejně jako posledních 10-20 minut, dal bych víc.

 

 

 

Hodnocení5
Ještě tento rok se chystá třetí pokračování s názvem Feast 3: The Happy Finish, se stejnými herci a tudíž i postavami, co přežily, takže se můžeme těšit.
50%

Sdílejte článek

Nový komentář