Eye, The (2008)


Režie: David Moreau, Xavier, Palud, Patrick Lussier
Rok výroby: 2008
Délka: 96 min
Země: USA

Hrají:
Jessica Alba … (Sydney Wells)
Alessandro Nivola … (Dr. Paul Falkner)
Parker Posey … (Helen Wells)
Rade Seberdzija … (Simon McCullough)
Fernanda Romero … (Ana Christina Martinez)
Rachel Ticotin … (Rosa Martinez)
Obba Babatndé … (Dr. Haskins)
…a další

Remake úspěšného hongkongského hororu. Příběh se točí kolem mladé, slepé dívky, která touží poznat svět očima, vnímat lidi kolem sebe a vidět se v zrcadle. Z toho důvodu se rozhodne podstoupit transplantaci cizích očí. Něco se však děje. Něco po čem netoužila. Vída totiž záhadné stínové přízraky a lidi po smrti… Režiséři David Moreau, Xavier Palud a Patrick Lussier natočili film podle předlohy Dannyho Panga a Oxide Pang Chuna, kteří tento horor uvedli v roce 2002.

Tento film, jehož původní verze se mi zatím nepodařila shlédnout jsem měl příležitost vidět u premiéry. Musím říct, že mě to zaráželo v jednu dobu jsem se náramně bavil, bál jsem se docela dost, ale jindy jsem se zase málem unudil. Takto rozpůlený film jsem ve svém životě ještě neviděl. Na jednu stranu se snaží být něčím novým pro diváky, ale na druhou je to jenom okopírované do puntíku podle předlohy. Nyní se pokusím tento film zhodnotit jak mám protože si u mě moc sympatií nezískal.

Všechno začíná klasickým nudným začátkem, ovšem tady byl začátek trošku jiný, takový zajímavý, ale hned pak to přeskočilo k tomu docela nudnému ději. Co se týče hrůzy a celkově strachu, tak toho si ve filmu moc neužijete. Ppokud jste začínající hororoví fanoušci, rozhodně vám to bude připadat jako supr film, ale když se nato podíváte z hlediska nezaujatosti, vidíte jen slabou frašku. Leky ve filmu jsou absolutně předpokládatelné, takže jestli jste strašpytlové, bude to pro vás zážitek na dlouhou dobu, pro vás ostatní to bude vcelku nuda. Efekty jsou ve filmu velmi ostré a velmi kvalitní, zvlášť vás dostane zeď, která se mění hned několikrát mozaikovitě na spoustu jiných tvarů, to musím říct, že se jim fakt povedlo. Hudební doprovod byl doveden do docela pěkné dokonalosti, akorát mě někdy vadila, že vyplňovala ty prázdná místa, kde se zrova nic nedělo. Děj jak už jsem ho popsal je naprosto okopírovaný, žádné novinky nečekejte, i když já to nemůžu vědět, původní verzi jsem doposud neviděl. Herci a herečky tam byli vybráni spíše neznámí, poznáte akorát Jessicu Albu a ta ve filmu hraje roli, která na ni moc nesedí. Je na ní vidět, že nato prostě neměla. Kdyby to vzala jakákoliv jiná herečka, možná by to zahrála lépe.

 

Hodnocení4
Celkově nemůžu hodnotit nějak slavně možná se proti mé recenzi postavíte, ale u mě tento film nějak velkou díru do světa neudělal. Američani, by si mohli uvědomit, že jenom točení remaků dobrých filmů aradši by měli vymýšlet něco svého a originálního. Je vidět, že tvoření remaků v krvi nemají. Hodnotím to jako takový slabší průměr. Snažil jsem se najít jakékoliv pozitivum, ale bohužel se mi to nějak moc nedařilo, možná vám to bude proti srsti, ale 40% podle mě úplně stačí.
40%

Sdílejte článek

 1. Solo 25 června 2011 v 14:17

  Kdyby tam nehrála J. Alba, tak je to totální odpad.
  Nevím jaký byl rozdíl v rozpočtech mezi remakem a originálem, ale asiaté dokázali
  vytěžit ze svého umění mnohem více, než přiblblí američané. Ti už by se měli
  vykašlat na kopírování a předělávky asijských filmů, protože to je katastrofa,
  co vypouštějí na svět. Navíc si zde nelze nevšimnout, že když už něco
  okopírovali, tak to ještě k tomu i totálně odflákli. V některých momentech
  si šli tvůrci vlastní cestou a to nejspíš způsobilo celkovou sterilitu a
  nudnost celého snímku. Atmosféra je tu povětšinu času na bodu mrazu, napětí
  téměř žádné, děsivé scény odbyté a vůbec ne strašidelné, atd… 

 2. Ellen 2 března 2008 v 15:22

  Reknu to asi takhle – Nez jsem si precetla recenzi na CSFD tak jsme na to chtela jit, pak me to nejak preslo a rikala ze se na to podivam az to bude na dvd. Druhy den jsem se vsak dozvedela od pritele ze jdem do kina prave na Oko.  Tak fajn treba to tak strasny nebude. To jsem se mylila!! Prece jenom jsem uz ,,pár” hororů videla a tohle byl fakt des. Jessice Albe se neda jeji ,,herecky” vykon vubec verit a chvilkama jsem se i dost nasmala pri pohledu jak se snazi. Chvile z kterych by i průměrný fanda hororů dokázal se svojí amaterskou kamerou dostat vic napeti bylo extra málo. Ja bych tomu nedala vic jak 20%-30% a to jsem, nevidela original!!!

 3. Frenk 24 února 2008 v 12:13

   Já sem původní verzi viděl a v recenzi si u mě vysloužila nádherných 70 %, nová verze je mnohem horší. Souhlasím s hodnocením, protože je to nudné, Jessica Alba se Angelice Lee namůže nikdy vyrovnat a originál měl drsnou, až šílenou, atmosféru, při nichž jste drkotali zubama. Remake nepřináší nic nového, kopíruje staré scény a to tím způsobem, že jsou ještě mnohem horší než původní. Asijské Oko mělo v prvních 15 minutách dvojnásobek napětí, než celé americké Oko dohromady. 40 %

Nový komentář