Exorcism of Molly Hartley, The (2015)


Český název: Vymítání Molly Hartleyové
Režie: Steven R. Monroe
Rok výroby: 2015
Délka: 96 min
Země: USA

Hrají:
Sarah Lind … (Molly Hartley)
Gina Holden … (Dr. Laurie Hawthorne)
Devon Sawa … (John Barrow)
Peter MacNeill … (Henry Davies)
Daina Leitold … (Janet Jones)
Julia Arkos … (Beatrice White)
…a další

 

Molly slaví 24. narozeniny a dopřeje si nevázanou oslavu, v níž nechybí alkohol, drogy a švédská trojka. Ráno u dveří zazvoní policisté a zjistí, že kromě ranní kocoviny se v jejím bytě nachází i dvě mrtvá těla. Molly si na nic nepamatuje, ale záhy se v ní probudí tajemné zlo ovládající její tělo. A na démona je, jak víme, nejlepší nějaký ten odvážný kněz.

Na úvod pár suchých faktů. Netuším, jakou souvislost má tento snímek s hororem The Haunting of Molly Hartley (2008). Každopádně Vymítání Molly Hartleyové natočil Steven R. Monroe, režisér především televizních břeček, ale i dvou dílů I Spit on Your Grave (Plivu na váš hrob, 2010 a 2013).

Jinak toho na Molly není mnoho zajímavého. Klasicky vystavený příběh nenabízí v rámci svého subžánru žádné odvážnější odbočky v podstatě jen pluje na povrchu toho, co asi tak od DVD titulu čekáte. Mezi pozitiva bych zařadil masky, snesitelnou stopáž i herce. Velká škoda je naopak závěrečného zvratu, který mohl být razantněji vyřešen.

Atmosféra se kupodivu (a je to dobře) nespoléhá na milión laciných lekaček (Molly maximálně “na dálku” rozbije nějaký ten hrníček nebo hodinky), ale bohužel nenabízí ani nic, co by průměrný divák neviděl jinde (o mnohdy lépe).

Hodnocení5
Vymítání Molly Hartleyové je prostě průměr.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář