Evilenko (2004)


Režie: David Grieco
Rok výroby: 2004
Délka: 111 minut
Země: Itálie

Hrají:
Malcolm McDowell … (Andrej Romanovic Evilenko)
Marton Csokas … (Vadim Timurouvic Lesiev )
Alexei Chadyuk … ( Capt. Ramenskij)
Ronald Pickup … (Aron Richter )
Vernon Dobtcheff … (Bagdasarov)
…a další

 

Děj se odehrává v komunistickém Sovětském svazu. Evilenko je učitelem v pomocné škole pro chudé nebo opuštěné děti Kyjevě. Jednoho dne se pokusí znásilnit jednu žačku, ta uteče a udá ho. Je ředitelem školy vyhozen ze zaměstnání.
Evilenko je psychicky narušený člověk, od narození se nesmířil s tím, že ho otec opustil a z duše ho nenávidí. Začne si vybírat oběti (převážně malé holčičky a chlapce), které omámí svýma hypnotickýma očima a přesvědčivými sladkými slovy, odvede je do lesa a tam je znásilní a rozseká břitvou. Aby toho nebylo málo, ještě se i trochu nají lidského masa.
Evilenko začne pracovat pro KGB a cestuje různě po zemi. Když se začnou vraždy kupit, je povolán policista Lesiev se svým vyšetřovacím týmem. Jenže pokaždé najdou jen mrtvá těla a skoro žádné stopy. Proto si na pomoc povolají psychologa Richtera. Podaří se jim dopadnout brutálního vraha, nebo se počet mrtvých bude i nadále zvyšovat?

Film je natočen podle skutečné události. Andrej Romanovič Čikatilo z Rostova v letech 1978-1990 prokazatelně zavraždil celkem 53 lidí různého pohlaví a věku. Nejdříve je pohlavně zneužil a pak trýznivým způsobem usmrtil. Vyšetřováním bylo také prokázáno, že část svých obětí pojídal.
Měl tři děti, byl považován za slušného člověka a vzorného komunistu. Na vraždy se pečlivě připravoval (nosil náhradní oděv, kdyby se potřísnil krví).

David Grieco je hlavně povoláním spisovatel a producent. Zahrál si i jako herec ve filmu Hell Ride. Herce Malcolma McDowella, který hrál Evilenka, můžete znát z filmu Halloween (2007) od Roba Zombieho, kde hrál Doktora Loomise.

 

Hodnocení4
I když film je velmi smutný a je hnusné co může někdo udělat nevinným dětem musím hodnotit zpracování. No a to nebude moc kladné. Vraždy nebyly moc vidět (vlastně jen trocha krve, nebo nápřah břitvou a pak křik). Hudební podklad nulový, herecké výkony taky nic moc tedy až na hlavní postavu. Vrah se vždycky jen podíval na oběť něco prohodil a pak se otočil zády a šel na místo kde chtěl uskutečnit vraždu. Oběť za ním šla jako pejsek, potom střih zazněl výkřik a když se znovu objevil obraz byli na místě policisté a tak pořád dokola až na pár vyjímek (vražda ve vlaku na záchodku). Dávám...
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Erinka 11 února 2009 v 10:35

    Po recenzi jsem očekávala nějakou spatlaninu a blbost, ale když jsem film shlédla, tak jsem plná rozporů. Rozhodně zde nebyly skoro žádné hororové prvky a upřímně – ani bych je u malých dětí vidět nechtěla, takže to mi ani nevadilo. Film si spíše zahrál na psychiku hlavního hrdiny – v našem případě vraha a na to proč tyto zvrácené činy páchal. Akorát jsem byla zděšena scénou výslechu, to bych si asi ani jako policejní inspektor nelajzla(kdo viděl ví o čem mluvím) . Ale i tak si myslím, že film není špatný, spíše kriminálka, ale v mnoha případech nedotažená, škoda 60%.

Nový komentář