Even Lambs Have Teeth (2015)


Režie: Terry Miles
Rok výroby: 2015
Délka: 79 min
Země: Kanada / Francie

Hrají:
Tiera Skovbye … (Katie)
Kirsten Zien … (Sloane)
Michael Karl Richards … (Jason)
Jameson Parker … (Lucas)
Craig March … (Šerif Andrews)
… a další

 

Dvě mladé studentky Katie a Sloane se rozhodnou přivydělat si trochu peněz, aby konečně mohly vyrazit na pořádné nákupy. Chtějí si sehnat brigádu na venkovské ekofarmě, a tak se nechají na smluvené místo odvést strýcem jedné z nich. Zde se seznamují s dvojicí mladíků, kteří jim nabídnou odvoz na farmu. Atraktivní děvčata jsou však záhy omámena drogami, odvezena do lesa, připoutána řetězy a nabízena za peníze nadrženým zákazníkům. Potupně snášejí opakované ponižování a znásilňovaní, ovšem jen do chvíle, kdy se jim naskytne šance k úniku a následné pomstě!

Po kratší pauze jsem dostal opět chuť pustit si nějaký ten hororový kousek a zlepšit si náladu, které se mi poslední dobou moc nedostává. Rape and revenge je jeden z mála subžánrů, který mě dokáže málokdy vyloženě zklamat a tento nepříliš známý kousek vypadal jakžtakž slibně. Hlavně tedy hlavní ženské duo vypadalo docela atraktivně. No co se týká celkové kvality, to už bylo o něco horší, nicméně bych tento kousek určitě nezatracoval.

Jeho největší slabinou je nepříliš záživný scénář a hlavně hodně slaboučký rape. Ačkoliv tu máme dvě mladé polonahé holky, většina důležitého se odehraje za přivřenými dveřmi přepravních kontejnerů, nějaké to pálení cigaretou a facka moc velké terno nepředstavovaly a moc to nezachránily ani příchody různých individuí, které se přišli ukojit. Atmosféra tak nějak stagnovala, naštěstí však přišla na řadu konečně pomsta a ta už byla docela slušně krvavá a pestrá.

Holky v nátělníkách a kalhotkách rázem zapomněly na své šrámy na duši a po sehnání potřebných věcí v obchodě pro kutily rozjely vlastní show. Nikdo neujde svému trestu, no a že to přítomné pány (a jednu dámu) nepěkně bolelo. Každý dostal po zásluze, co mu patřilo a divák se rozhodně nudit nebude. Navíc to bylo líznuté i komickou vložkou a několika bizarními situacemi, takže bych snad dokázal mávnout rukou nad tím množstvím nedostatků, které tento film zpočátku měl.

Hodnocení4
Jenže tak úplně to nejde. Rape and revenge patří mezi moje hodně oblíbené témata a viděl jsem celou řadu lepších, surovějších a špinavějších filmů. Jako holky byly pěkné, tenisáky s hřebíky příjemné zpestření a v některých situacích jsem se i docela zasmál (zúčtování s farářem), ale celkovou kvalitou to pořád mělo blíže spíše k podprůměrné podívané.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář