Escape Room: Tournament of Champions (2021)


Český název: Úniková hra: Turnaj šampiónů
Režie: Adam Robitel
Rok výroby: 2021
Délka: 88 min / 96 min
Země: USA
Alternativní název: Escape Room 2

Hrají:
Taylor Russell … (Zoey Davis)
Logan Miller … (Ben Miller)
Holland Roden … (Rachel Ellis)
Indya Moore … (Brianna Collier)
Thomas Cocquerel … (Nathan)
Deborah Ann Woll … (Amanda Harper)
Isabelle Fuhrman … (Claire)
James Frain … (Henry / Puzzlemaker)
… a další

 

Zoey a Ben přežili smrtící Únikovou hru a nyní plánují pomstu všem, kteří stojí v pozadí společnosti Minos Corporation. Jakoby si neuvědomovali nebezpečí, které tito mocní a šílení lidé představují. Ti mají s odvážnou dvojicí vlastní plány, a tak se stane, že v jí v New Yorku šikovně nalákají do pasti a nová HRA může začít. Společně s nimi se do toho přimotá i čtveřice staronových hráčů, kteří již v minulosti jednou tyhle zvrácené hry vyhrát dokázali. I nyní na ně čeká několik místností plných důmyslných pastí a vodítek, ale stejně tak i několik překvapivých zvratů…

Samotná myšlenka Únikových her (těch reálných) se mi líbí, no pocity z prvního dílu jsem měl hodně smíšené. Nešlo o špatnou podívanou, ale nějak zvlášť uchvácen jsem tedy nebyl. V konečném zhodnocení jsem to viděl na průměrnou záležitost a za tím si stojím i s odstupem času, kdy jsem jedničku viděl znovu, abych se navnadil na toto pokračování. Pokračování, které má dokonce dvě verze (obě jsem viděl) se zcela odlišnými začátky i konci. A musím uznat, že delší 96 minutová verze se mi líbí víc.

Především pak to, že se děj točí okolo rodiny samotného tvůrce místností a pastí. Nebylo od věci se podívat trochu blíže na zoubek těm, kteří všechno vymýšlejí. A ani se nedivím, že tohle všechno dokázal vytvořit naprosto chorý mozek. Isabelle Fuhrman podala velmi slušný výkon a zdatně sekundovala dvojici hlavních hrdinů. Některé pasti zde byly mnohem brutálnější a drsnější než v prvním díle, bohužel i tady jsem postrádal větší porci napětí a zajímavé charakteristiky samotných hráčů. (Snad jen transgender herec/herečka Indya Moore překvapil/la svým výkonem). Navíc si nešlo nevšimnout, že některá vodítka nedávala moc velký smysl a šlo spíše o náhodu…Scény s pohyblivým pískem byly až trapné.

To kratší verze nám nabídne světe div se návrat jedné z postav z prvního dílu, která to taky přežila. Její přítomnost a samotné vysvětlení toho, co se stalo a proč – bylo poněkud trapnějšího rázu. Navíc tu byla zcela do počtu jen kvůli jedné scéně. Samotný závěr v letadle měl nabídnout návnadu na třetí díl (podobně jako tomu bylo u jedničky…). Jinak prostředek filmu je naprosto stejný, jen se tentokrát obejdeme bez rodinky stvořitele a vyslechneme si jen tlachání u psycholožky.

Hodnocení5
Turnaj šampiónů tak rozhodně ničím neoslnil, ale svému předchůdci určitě neudělal ani ostudu. Oba díly jsou si v ledasčem podobné, přesto tak rozdílné. Ten měl lepší to – ten zas tohle…Nicméně i zde to na víc jak průměrnou záležitost určitě nevidím. Bohužel. Uvidíme, co přinese trojka…
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář