Escape of Shark (2021)


Režie: Hang Zhu
Rok výroby: 2021
Délka: 66 min
Země: Čína

Hrají:
Xinyuan Zhang
Qianyu Liu
Xiaolong Wang
Dongdong Xu
Ziwen Zhang
… a další

 

Ostrovní letovisko zasáhne po bujaré párty obrovská vlna tsunami, která smete vše, co jí stojí v cestě. Několik hostů a členů personálu zůstane uvězněno ve zpustošeném hotelu a zoufale se snaží dostat ven. Voda stoupá a v ní se skrývá cosi zlověstného. Mrtvá těla a krev totiž přilákala obřího žraloka, který nenechá přeživším ani chvíli na oddych. Jediný, kdo si i v této situaci dokáže zachovat jakžtakž chladnou hlavu, je bývalý potápěč a barman Wang Lei, který však nejprve musí překonat kocovinu a vlastní trauma z minulosti…

Číňani začínají poslední roky vystrkovat pomyslné růžky i ve filmovém průmyslu. Kromě nejrůznějších akčních filmů točí i katastrofické, sci-fi, kriminálky, thrillery a začínají se usazovat i v hororovém žánru. Některé jejich kousky jsou na opravdu dobré úrovni, peníze tam jsou cítit, dokonce se v jejich filmech objevují i známé hollywoodské či evropské filmové hvězdy. Escape of Shark ovšem patří spíše mezi ty podprůměrné záležitosti. Příliš originálních nápadů scénář věru neměl, velký rozpočet rovněž tak. K dobru jim ovšem přičítám fakt, že alespoň co se týká stopáže, zůstali soudní a zbytečně film nenatahovali.

Myslím si, že ta nabídnutá cca hodinka byla tak akorát. Vzhledem k tomu, jaká podívaná nám tu byla naservírována. Zvolená exotická lokace vypadala pěkně, asijská děvčata v bikinách taky, jen by ještě mohli pořádně zapracovat na hereckých projevech a především pak na speciálních (digitálních) efektech. Lhal bych ovšem, kdybych tvrdil, že jsem tu nenarazil na několik světlých okamžiků a pár slušných scén, které zaujaly mou pozornost. Samotný žralok taky nevypadal v některých záběrech zas až tak špatně, jen si nešlo nevšimnout, že se jeho velikost dost lišila (podle potřeb tvůrců), což vedlo k několika nereálným situacím.

Dalším prvkem, na kterém je potřeba pořádně zapracovat, je vytvoření potřebné atmosféry. Našlo se tu pár míst, kde napětí lehce gradovalo, ale většina filmu byla jen nudná škvára, kterou mělo obohatit pár laciných hlášek, několik emočních scén a popravdě dost ujetý závěr filmu. Což byla vážně škoda, protože jistý potenciál jsem z toho cítil (zvláště pak u scény s podvodní svatbou). Dost často to totiž sklouzávalo spíše k jakési parodii na žraločí filmy než plnohodnotný horor.

Hodnocení4
Escape of Shark tak alespoň na průměrné ohodnocení sice nedosáhl, ale i tak prozatím na čínskou tvorbu nezanevřu. Pokud však máte rádi asijské kousky, mrkněte raději na něco japonského či korejského.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář