Dylan Dog: Dead of Night (2010)


Režie: Kevin Munroe
Rok výroby: 2010
Délka: 107 min
Země: USA

Hrají:
Brandon Routh … (Dylan Dog)
Sam Huntington … (Marcus)
Taye Diggs … (Vargas)
Peter Stormare … (Gabriel)
Anita Briem … (Elizabeth)
Kurt Angle … (Wolfgang)
…a další

 

Na Dylana Doga jsem se těšil hned z několika důvodů. Film má komiksové kořeny, hlavní hrdina je obdařený chlápek, který udržuje rovnováhu mezi lidmi a monstry (proto ta narážka na Constantina a Van Helsinga) a do hlavní role byl vybrán charismatický Brandon Routh (Superman se vrací). Bývalý Kryptoňan si však svou nastartovanou kariéru představoval asi trochu jinak než u druhořadých filmů, přesto Dylan Dog mohl překvapit.

Standartní příběh o vyšetřování vraždy, na jejímž pozadí možná povstane nepřemožitelné zlo, je totiž vyprávěn unyle, nudně a bez větší porce zábavnosti. Je to svět plný vlkodlaků, upírů a zombie, z čehož vyplývá množství úsměvných okamžiků, ale ten pravý nadhled na vás pomrkne jen ojediněle, což je škoda. V hlavě tak po dokoukání zůstane jen několik vtipných nápadů s prodejnou končetin pro zombie a jejich bufetem.

Hlavní problém vidím především v titulní dvojici, ktrou představuje hrdina Dylan a parťák-poseroutka Marcus. Chemie tady příliš nefunguje a Dylan je zoufale nezajímavý, Marcus zas příliš otravný. Příběh se potácí sem a tam, výsledná stopáž ke konci dost bolí. Podfinancovanost navíc nedovolí ani nějaké ty trikové radovánky a finální duel s démonem, který utekl z Buffy toho moc nezachrání.

Horor a komedie v jednom filmu je mix, na který se vždy podívám rád. Dylan Dog však bohužel není ani děsivý, ani vtipný, nýbrž sterilní. Místo nějaké akce jsou divákovi cpány hrdinovi stíny minulosti (to aby se mohl vyspat se svou atraktivní klientkou) a logické berličky, které ale nebudete brát v potaz, protože vás příběh ani tak není schopen trochu přitáhnout. Dvakrát atraktivní nejsou ani lokace, ale o nevelkých financích jsem se už zmiňöval. Prostě Keenu Reeves a Hugh Jackman měli za sebou stamiliony.

Hodnocení4
A tak to bohužel i končí. Takřka nepovšimnut širší veřejností a i přes několik zábavných momentů v bídě podprůměru. Snad to ale producenty nebude tolik bolet. Podobné béčkové projekty si zaslouží určitou pozornost. Tak snad ty další budou lepší než Dylan Dog.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 9 září 2012 v 22:16

    Jelikož na komiksy moc nejsem, tak mi Dylan Dog nic neříkal. Šel jsem do toho s tím, že se podívám na „hororovou komedii“ a té se mi i dostalo. Scénář není nikterak zázračným dílem, u kterého bych se rozplýval blahem, ale našlo se tady několik zajímavých momentů. Především se mi líbilo, že to tvůrci pojali s dosti velkou nadsázkou, černého humoru je tu taky dost a přestože jednotlivé postavy působí v určitých chvílích poněkud trapně, tak to herci zvládli v rámci svých průměrných možností. Kupodivu se mi nejvíc líbili zombíci a jejich „obchoďák“ na náhradní díly. 🙂 více na 🙂 http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2012/09/dylan-dog-dead-of-night-2011.html

Nový komentář