Dracula 3000 (2004)


Režie: Darrell Roodt
Rok vydání: 2004
Délka: 86 min
Země: Německo / JAR

Hrají:
Casper van Dien … (Capt. Abraham Van Helsing)
Erika Eleniak … (Aurora Ash)
Coolio … (187)
Alexandra Kamp-Groeneveld … (Mina Murry)
Grant Swamby … (Arthur Holmwood)
Langley Kirkwood … (Orlock)
… a další

 

Vesmírná loď Mother 2 je na cestě již několik dní. Hned na začátku se seznámíme s posádkou, v níž je dokonce i potomek Van Helsinga (Casper van Dien). Při cestě narazí na další loď jménem Demeter, uvnitř které nenajdou nikoho kromě seschlých mrtvol a několika dlouhých prázdných rakví. Když po čase jeden z totálně zhulených členů posádky (Coolio) otevře jednu z rakví, je pokousán samotným Draculou. Pak, když polovinu filmu pobíhají po lodi, dostane Van Helsing nápad, aby nasměrovali loď ke slunci. Tak to nakonec udělají.

Jak jsem říkal na začátku, Dracula 3000 je další z řady amatérských filmů. Herci jsou totálně zoufalí. Film postrádá atmosféru. Kamera se neustále třese. Prostředí vesmírné lodi je ošklivě umělé. A o efektech ani nemluvím.Dracula je ještě horší než Dracula z Blade Trinity. Jediné, za co dávám 20%, je Coolio. Jeho role zhuleného upíra se k němu dokonale hodí.

Tento film se může líbit snad jen masochistům a nebo lidem, kteří ještě neviděli žádný upírský film. Na CSFD patří zcela oprávněně na 126. místo mezi nejhorší filmy všech dob. Ke snímku nemám už víc co dodat – jestli chcete nějaký kvalitnější film s upíry, kupte si raději: Dracula (1931) nebo Dracula 2000.

Hodnocení2
Nad tímto filmem se opravdu nemá cenu zdržovat. Dracula 3000 je další ze záplavy levných, totálně amatérsky natočených filmů.
20%

Sdílejte článek

  1. ondrej 10 května 2008 v 19:59

    Ona je pravda, že tenhle film je až do nebe volající, stupidní. Ale zároveň je tím až nehorázně komický. Kříže jsou zde pojaty jako znaménko plus a upíři snad ještě více hláškují, než slavný Freddy Krueger. Chechtal jsem se od začátku do konce. A ten konec… je to něco tak pitomého, až je to pěkné. A takový názor mám na celý film. Zahoďte parodii Drákuloviny a raději se koukněte na tohle. Je to stejně komické a ke všemu více strašidelné… trošičku.   

  2. Dr. Redford 25 února 2008 v 17:38

    Co blázníte? To nikdo nemá rád béčka? To se na to nedovedete kouknout s nadhledem? Jasne ze na verzi 1931 nic mit nemuze, ale tohle se o to ani nesnazi. Koupil sem si to za kilo a nelituju toho, nelitoval bych kdyby to stalo ctyri kila… klidne i litr!!!………..no to zas asi ne…Doufam, ze to bude mit pokracovani, Draculu bude hrat Coolio a mohlo by se to jmenovat Dracula 4000: Gangster’s paradise

Nový komentář