Down to Hell (1997)


Režie: Ryûhei Kitamura
Rok výroby: 1997
Délka: 47 min
Země: Japonsko

Hrají:
Ryûhei Kitamura
Nobuhiko Morino
Masami Miyata
Yoshihiro Okamoto
Kohji Gotoh
… a další

 

Čtveřice mladíků si našla opravdu netradiční způsob zábavy. Unášejí mladé muže, které posléze loví v lese daleko za městem. Krvavý hon přináší nejen adrenalinovou zábavu, ale především uspokojení jejich sadistických choutek. Ovšem dnes tomu bude jinak. Jejich poslední oběť sice po urputném boji umírá, ale les tomu chtěl tentokrát jinak. Mrtvý mladík ožívá a dostává šanci na pomstu. Z lovců se náhle stává kořist a krvavá odplata je bude šeredně bolet!

Byl jsem velice zvědavý na Kitamurovy začátky, a tak jsem si samozřejmě nenechal jeho hororovou prvotinu utéct. Tento režisér mě dokázal zaujmout svými filmy jako Půlnoční vlak, Nikdo nepřežije nebo Downrange (ale to je jeho novější tvorba a já se tedy nyní zaměřil na tu starší). A byl jsem opět velice mile překvapený. Na to, že si musel vystačit s necelými cca 3 000 dolarů (JPY 300,000), se mu podařilo natočit docela působivou podívanou, za kterou se určitě nemusel stydět. I s minimálním rozpočtem a vybavením se mu dokonale podařilo nastartovat svou solidní kariéru. Ryûhei Kitamura se navíc nikdy netajil, že se mu vždycky líbilo, jak Sam Raimi natočil za podobných podmínek kultovní Evil Dead a chtěl se svému vzoru alespoň z poloviny přiblížit.

Mix černobílého a barevného filmu okořeněného o akční kameru, jen s pěticí herců a sebou samým v jedné z rolí lovce, dokázal divákovi nabídnout slušnou porci atmosféry, působivé leč lehce úsměvné bojové choreografie, ale zas na druhou stranu i zajímavé gore a dostatek krve. Někoho sice může lehce odradit neustálé pobíhání po lese, ale právě to dodalo tomuto kousku ono potřebné kouzlo (vžít se jak do role obětí, tak posléze i samotných lovců). No a vzhledem ke kratší délce snímku, jsem se ani nestačil nudit, což bylo jen a jen dobře.

Hodnocení5
Down to Hell tak možná na většinu lidí bude působit moc lacině a nevábně, ale režisér Kitamura v rámci svých tehdejších možností dokázal z minima vytěžit maximum. Tedy alespoň dle mého a mé sympatie si určitě získal. Mělo to správný akční náboj, dávku brutality i slušnou atmosféru, takže co víc si od toho může člověk přát. Já byl nadmíru spokojený a už se těším na jeho další kousky.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář