Don’t Knock Twice (2016)


Režie: Caradog W. James
Rok výroby: 2016
Délka: 95 min
Země: UK

Hrají:
Katee Sackhoff … (Jess)
Lucy Boynton … (Chloe)
Nick Moran … (Boardman)
Richard Mylan … (Ben)
Pooneh Hajimohammadi … (Tira)
Sarah Buckland … (Louisa)
… a další

 

Chloe je dospívající dívka žijící v ústavu. Nemůže své matce zapomenout, jak se k ní v minulosti chovala, a proto odmítá její nabídku na nový život v novém domě. Jednoho dne Chloe s kamarádem zaklepou na dveře údajné čarodějnice a vzbudí tajemné zlo. Jak s ním ovšem bojovat? Rozhodne se, že matku přece jen navštíví a najde u ní útočiště.

Don’t Knock Twice je tedy drama matky a dcery, jejichž vztah krystalizuje na pozadí děsivé noční můry. Čarodějnice (většinou v podobě černé vyzáblé bytosti) je sympaticky nekorektní, řádí už od prvních minut a nehodlá ušetřit ani nevinnou matku, která druhou šanci se svou dcerou nechce promrhat. Podobně pružné charaktery v hororech rozhodně nejsou samozřejmostí.

Ačkoliv má Chloe s matkou nejvíce prostoru, do filmu různě zasáhnou i další postavy – především detektiv a matčina přítelkyně. Je velká škoda, že se jednoduchý příběh nakonec tak trochu utopí v překombinovaném finále, které chce mít za každou cenu nad divákem navrch. Ambice vyletí nahoru, ale nevím, zda-li budou všechny vyslyšeny.

Naštěstí se tvůrčí hravost najde i jinde. Například představa, že čarodějnice své oběti vězní ve své vlastní dimenzi, je krásným ozvláštněním. Rovněž rozmanité způsoby jejího strašení nejsou k zahození – noční můry, vize, fyzický kontakt nebo psychologický boj, v němž i roztřískaná dílna nebo sociální pracovnice může zničit naději na úspěch.

Ulož.to - sdílej snadno data
Hodnocení7
Don't Knock Twice je vzácný příklad hororu z druhé cenové (britské) kategorie, který nabízí víc, než jsem čekal.
70%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář