Dollman vs. Demonic Toys (1993)


Režie: Charles Band
Rok výroby: 1993
Délka: 64 min
Země: USA

Hrají:
Tim Thomerson … (Brick Bardo)
Melissa Behr … (Nurse Ginger)
R.C. Bates … (Bum)
Phil Brock … (Collins)
Willie C. Carpenter … (Police Officer)
Peter Chen … (Cab Driver)
…a další

 

Když se řekne Full Moon nebo Charles Band, tak si spíše vybavíme sérii Pupett Masters. Ale Charles Band se rozhodl, že natočí i něco jiného. Tedy ono je to skoro to samé, jen s jinými loutkami.

Známý malý (myslím úplně) polda jménem Dollman se seznámí s jednou malou (to samé) holkou Ginger. My se zase seznámíme s dívkou, která se dřív setkala s malými zabijáckými hračkami. Teď je jde zlikvidovat do jednoho skladu, ale myslí si, že se nehýbou, ale chyba…. Do skladu se vkrade houmles a hraje si na tříkolce. Vybourá se a rozbije si hlavu a krev se spojí s nějakou srajdou a tím oživí hračky k životu…opět. Ale je tu ještě Dollman, takže se chystá finální bitva a my můžeme jen doufat, že to Dollman dokáže. Ale i samotné hračky mají svůj ďábelský plán…

Když jsem tenhle film dokoukal, měl jsem velmi smíšené pocity. Nejdřív jsem si říkal, že je to skvělý humorný film, ale toho humoru a všeho ostatního se mi dostalo bohužel jen na začátku a na konci. Prostředek je bohužel celkem nezáživný. Zase je ale výhoda, že film má něco kolem jedné hodiny.

Panenky samotné jsou celkem špatné, jejich pohyb je dost divný. Třeba jen skáčou, místo toho, aby chodily a nikdy nejsou při pohybu vidět celé, jen záda nebo předek (asi je někdo z té neviditelné strany držel). Co mě ale potěšilo, byl dabing panenky Oopsy-Daisy. Tuto postavu nadaboval Frank Welker. Nadaboval hodně postav, ale u mě je nejdůležitější, že nadaboval pár postav v seriálu Futurama. Ostatní herci nijak výkonně nehráli. Občas jukli do kamery, občas dost přehrávali. Jediný známější herec byl trpaslík Phil Fondacaro, kterého jsme viděli ve filmu Troll. Je tu dost známých tváří, ale většinou to jsou béčkoví herci nebo hrají vedlejší role.

Celkem mě překvapuje, že Banda baví stále točit filmy s oživlými panenkami. Ony mu ale filmy dost vydělávají. Jsou distribuovány přímo na video/DVD, ale mají už dost fanoušků. Děj má celkem šablonovitou zápletku, ale když se do toho pořádně prokoušete, je to celkem chytrý film.

 

Hodnocení5
Efekty byly takové, jaké byste u takového filmu čekali. Byly celkem špatné, ale musí se brát ohled na to, že je to béčko z 90. let. Ale přece jenom se budu držet při hodnocení při zdi a dám tomuto filmu 50%. Přece jen originál "Demonic Toys" dopadl o něco lépe, co se týká pohybu hraček a herců.
50%

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář