Diabolical, The (2015)


Český název: Ďábelský dům
Režie: Alistair Legrand
Rok výroby: 2015
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Ali Larter … (Madison)
Arjun Gupta … (Nikolai)
Max Rose … (Jacob)
Chloe Perrin … (Haley)
Patrick Fischler … (Austin)
Wilmer Calderon … (Miguel)
… a další

 

Asi to znáte všichni – jdete si lehnout, ale oka nezamhouříte. No co, povíte si, zapnu ještě telku s nočním programem. Tak jsem se dostal k televiznímu hororu Ďábelský dům.

Příběh líčí problémy mladé vdovy Madison, která s dvěma potomky žije v prostorném domě. Jenomže všichni z nich se pravidelně setkávají s duchy. Když se objeví zájemce o dům, zdá se, že se problém vyřeší, ale rodina zjišťuje, že odejít nemohou. Nezbývá tedy, než tváří v tvář podstoupit bitvu s temnými silami.

A jak to vypadá v praxi? Přítomnost zla předznamenává záblesk světla, který také danou situaci ukončuje. Míst pro překvapivý útok je v domě dostatek, takže se může stát, že bubák vyleze z pračky. To je sice hezké, ale hororovou atmosféru se z tak prosté zápletky, která se potácí odnikud nikam, nedaří navodit.

Jako by si to uvědomovali i samotní autoři, kterým v druhé polovině jejich díla nezbývá nic jiného než se pokusit podivnému scénáři dát smysl. A světě div se, pozornost si skutečně získají. Ten překvapující mindfuck v závěru určitě nenechá nikoho chladným, jakkoliv směšný může být.

Hodnocení3
Za snahu zakončit to se ctí, za Ali Larter a několik povedených masek dávám třicítku. Ďábelský dům si představuju rozhodně jinak.
30%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 18 srpna 2019 v 10:22

    Filmů o prokletých domech nebo těch, ve kterých straší, je jako hub po dešti. Některé jsou opravdu vynikající, mají hutnou až děsivou atmosféru a divák se u nich nenudí. Pak jsou tu takové, jenž jsou se svou kvalitou dost na štíru, přesto dokáží jejich tvůrci přijít se zajímavým nápadem, no a v neposlední řadě je tu celý zástup podprůměrných shitů, které se snaží vykrást kdeco. Tento kousek patří někde mezi druhou a třetí skupinu. Má sice zajímavou tvůrčí myšlenku, některé efekty nejsou vyloženě špatné a dokonce se tu párkrát doslova zablýskne zajímavá atmosféra, ale jako celek to moc nefungovalo, místy dost nudilo a „scifi“ závěr taky zrovna moc neoslnil. Byla velká škoda, že když už se podařilo vytvořit potřebné napětí a atmosféra houstla, vždy to trvalo jen velmi kratičký okamžik a navíc si nešlo nevšimnout, že spousta scén byla vykradena z jiných filmů. Nejvíc jsem se asi těšil na Ali Larter, která si mě získala v prvních dvou Nezvratných osudech. Tady si nevedla vůbec špatně a i svým výkonem pozvedla kvalitu celého filmu alespoň na lepší podprůměr. Nějak neurazili ani představitelé dětských rolí, což beru taky jako jedno menší plus do finálního zúčtování. The Diabolical nebude patřit mezi moje oblíbené filmy, ale podívat se na něj určitě dá – i když asi jen jednou a bohatě to stačí…40%

Nový komentář