Diabolical, The (2015)


Český název: Ďábelský dům
Režie: Alistair Legrand
Rok výroby: 2015
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Ali Larter … (Madison)
Arjun Gupta … (Nikolai)
Max Rose … (Jacob)
Chloe Perrin … (Haley)
Patrick Fischler … (Austin)
Wilmer Calderon … (Miguel)
… a další

 

Asi to znáte všichni – jdete si lehnout, ale oka nezamhouříte. No co, povíte si, zapnu ještě telku s nočním programem. Tak jsem se dostal k televiznímu hororu Ďábelský dům.

Příběh líčí problémy mladé vdovy Madison, která s dvěma potomky žije v prostorném domě. Jenomže všichni z nich se pravidelně setkávají s duchy. Když se objeví zájemce o dům, zdá se, že se problém vyřeší, ale rodina zjišťuje, že odejít nemohou. Nezbývá tedy, než tváří v tvář podstoupit bitvu s temnými silami.

A jak to vypadá v praxi? Přítomnost zla předznamenává záblesk světla, který také danou situaci ukončuje. Míst pro překvapivý útok je v domě dostatek, takže se může stát, že bubák vyleze z pračky. To je sice hezké, ale hororovou atmosféru se z tak prosté zápletky, která se potácí odnikud nikam, nedaří navodit.

Jako by si to uvědomovali i samotní autoři, kterým v druhé polovině jejich díla nezbývá nic jiného než se pokusit podivnému scénáři dát smysl. A světě div se, pozornost si skutečně získají. Ten překvapující mindfuck v závěru určitě nenechá nikoho chladným, jakkoliv směšný může být.

Hodnocení3
Za snahu zakončit to se ctí, za Ali Larter a několik povedených masek dávám třicítku. Ďábelský dům si představuju rozhodně jinak.
30%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář