Devil’s Playground (2010)


Režie: Mark McQueen
Rok výroby: 2010
Délka: 93 min
Země: Velká Británie

Hrají:
MyAnna Buring … (Angela)
Craig Fairbrass … (Cole)
Danny Dyer … (Joe)
Sean Pertwee … (Rob)
Lisa McAllister … (Kate)
Bart Ruspoli … (Matt)
Collin Salmon … (Peter White)
…a další

 

Farmaceutická firma N-gen Industries jde s dobou. A protože doba je rychlá a hektická, vynalezne látku, která lidem zvyšuje výkon. Než bude volně dostupná ve všech lékárnách, podrobí se jejím účinkům 30 000 dobrovolníků. Jak se však v hororech stává, téměř všichni, kterým byl „lék” podán začali mutovat a svou zlepšenou výkonnost využívat k hodování na nenakažených obyvatelech. Až na jednu jedinou ženu. Ta se zázrakem neproměnila a proto se musí zachránit pro další výzkumy.

Zkrátka a dobře klasická apokalypsa, kterých jsme už viděli dost. Má tedy tato nová britská řežba čím zaujmout? Zpočátku to tak nevypadá, protože tvůrci evidentně nemají peněz na rozdávání, herci jsou pobráni zřejmě z komparzu a tradiční zápletka nenabízí pražádnou originalitu. A scénář není taky žádná sláva – recykluje stokrát viděné a upřímně, když na scéně nejsou ty bestie, je to nuda. Bolestivá a dlouhá nuda.

Ale teď na druhou stranu. Přes všechny nevýhody a překážky, kterým tvůrci čelili si lze Devil´s Playground celkem obstojně užít. Seznámení s postavami a jejich následná společná pouť za záchranou probíhá relativně nenásilně, zombíci jsou nebezpeční, protože běhají ještě rychleji než v Úsvitu mrtvých a na svoje možnosti je celá katastrofa celkem slušně natočena. Horší je, když zombíci zrovna nejsou na scéně, některá stále se opakující se témata debatujících lezou krkem a prostřední část filmu jsem musel vyloženě protrpět.

Ke konci je však už opět lépe. Filmaři se nebojí odkroukhnout jakoukoliv postavu (tedy skoro) a když dodají dvě tři pěkné scény, které parádně doplňuje hudba, musíte nakonec uznat, že režisér asi nějaký skrytý talent má. Během filmu se nás dokonce párkrát snaží zasáhnout i emotivně. To je sice pěkné, ale k hororu patří především napětí a atmosféra, a tady je snímek opět zklamání, které nezmírní ani zombíci, kteří předvádějí vskutku akrobatické kousky. Nicméně pochvalu si ještě odnášejí masky a občasná krvavá lahůdka.

Devil´s Playground je zkrátka na jediné skouknutí. Klidně se přiznám, že kdybych si měl vybrat mezi tímto filmem a třeba čtvrtým dílem série Resident Evil, beru to druhé, nehledě na procentuální hodnocení. Ač je totiž poslední dobrodružství Milly Jovovich blbé až za vrata, nabízí větší porci zábavnosti. Nakonec je to ale čistý průměr, který drží zejména práce režiséra.

Hodnocení5
A protože nám Británie v poslední době nabídla poměrně dost slušných hororů, tentokrát přivřeme jedno očko a budeme dělat, že jsme [Rec] a další krále tohoto specifického subžánru ještě neviděli.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář