Deep Blood (1989)


Český název: Bestie z hlubin
Režie: Joe D‘ Amato
Rok výroby: 1989
Délka: 91 min
Země: Itálie
Alternativní název: Sangue negli abissi

Hrají:
Frank Baroni … (Miki)
Allen Cort… (Allan)
Keith Kelsch… Ben)
John K. Brune… (John)
Tody Bernard… (Sheriff)
…a další

 

Čtyři malí chlapci kempují na pláži a opékají buřty. Společnost jim dělá starý indián, který jim vypráví starou legendu o jejich kmeni. Přišli z daleka a lovili ryby, Bůh je ale potrestal za to, že jich bylo mnoho a brzy by je všechny vylovily. Seslal tak na jejich kmen kletbu v podobě mořské příšery, které říkají Vakano (lidožravý žralok). Kluci si pořežou ruce a na důkaz přátelství udělají krevní dohodu, že zůstanou navždy kamarádi a budou si pomáhat.

Děj se posouvá o deset let později, kdy z kluků vyrostli mladí muži. Miki a John zůstali v rodném městě, kde je má městský šerif za párek pobudů a flákačů. Ben studuje v jiném městě a chtěl by se vykašlat na školu a začít hrát profesionálně golf, který ho baví. Allan je na vojenské škole u letectva. Zřejmě o prázdninách se opět všichni scházejí doma a plánují co podniknou. V té době dojde k prvnímu útoku žraloka na ženě s lehátkem. Šerif nevěří malému chlapci a myslí si, že se jen utopila. Hoši si chtějí udělat párty a tak Miki s Johnem zajdou chytit nějakou rybu. Miki se na molu zdrží a to mu zachrání život. John, který byl ve vodě je napaden velkým bílým žralokem a umírá. Mikimu nikdo moc nevěří, ale udělají menší lov a pobřežní stráži se podaří ulovit žraloka. Jenže následuje další napadení žralokem a je jasné, že chytli špatného. Miki,Ben a Allan si vzpomenou na přísahu, kterou udělali a vydávají se pomstít smrt kamaráda. Na pomoc jim přijde i jejich donedávna největší nepřítel Jason. Podaří se partě mladých mužů porazit bestii, která už v těchto vodách žije několik desítek let, nebo budou jen dalším chodem na jeho jídelníčku.

Jedná se o dobrodružný horror Joe D’Amata, kterého vám nemusím snad ani představovat. Mimo jiné natočil filmy jako Antropophagus, Buio Omega, ale i tvrdé pornofilmy za což byl mnohdy odsuzován.

Verdikt
Myslím si, že tento film rozdělí D’Amatovy fanoušky na dva tábory – jedni ho budou považovat za průměrný horror, jiní za úplný odpad tohoto filmového odvětví. Je jasné, že patří do kategorie jeho slabších filmů, ale mě osobně se na něm určitě něco líbilo. Hudba v něm byla celkem dobrá, kdy přecházela z poněkud romantické hudby až po poněkud strašidelnou melodii, která měla označovat blízkost žraloka. ( i když musím říct, že hudba v čelistech byla o 100% lepší). Žraloka jako celek jsme moc ve filmu neviděli, byl tam snad jen jednou nebo dvakrát a ze začátku jsem se lekl, že ho snad neuvidím vůbec. Protože v prvních útocích bylo vidět jen lidské tělo zmítající se ve vodě a potom krev na hladině.

 

Hodnocení5
Jestliže Čelisti 3 dostali na tomto webu 40% já musím dát Bestii z hlubin 50%, protože jsem s něho měl větší požitek něž z výše zmíněného filmu. Ať se vám to líbí nebo ne.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Prasoid 31 března 2008 v 09:25

    D´Amato je multižánrový umělec, ale kolem mě se mihl, aniž bych si ho víc všiml (pokud jsem ovšem neviděl nějaké jeho p…). V případě tohoto žraloka je situace o to jednodušší, že pro mě takřka všechny žraločí filmy skončily nechutně zmršenými Čelistmi. Takže v mém případě se, Solo, skutečně není čemu divit…

Nový komentář