Debil Dead (2004)


Režie: Pierre Fernandez
Rok výroby: 2004
Délka: 3 min
Země: Francie

 

Francouzi mají velký smysl pro humor a tak není divu, že tato země vypouští do světa spoustu nejrůznějších komedií. Režisér Fernandez se rozhodl vzít na paškál několik známých filmových postav a ve svém animovaném krátkometrážním snímku je postavil proti sobě v souboji na život a na smrt. Napsal si k němu sám scénář, udělal animaci a pro jistotu i sám zrežíroval. Tento tříminutový kraťas sice na internetu není vedený jako horor, ale myslím si, že po jeho shlédnutí nebude nikomu jeho přítomnost na tomto webu vadit. Pokud máte rádi černý humor a jedna ze čtyř plastelínových figurek je váš oblíbenec tím tuplem ne.

Své síly zde změří nesmrtelný horal Connor MacLeod ( alias Highlander) se svou nablýskanou katanou, lovec upírů Blade a dva příznivci motorových pil. Nejde ovšem o žádné prodavače z Mountfieldu, ale sběratele lidské kůže Leatherfaceho a všemi milovaného Ashe. Jelikož tento snímek trvá jen velmi krátkou dobu, je jasné, že dva z těchto pánů nás velmi rychle opustí. Diváci tak sice přijdou o dva své oblíbené hrdiny, ale za to se můžou těšit na finální souboj se vší parádou. Milovníkům Evil Dead však prozradím, že vám tvůrci dovolí zavzpomínat na staré časy a zavedou vás na místo, kde Ash začal budovat svou kariéru.

Hodnocení6
Celý snímek je pojat především dost humorně, takže nečekejte žádný velký masakr. I když je pravda, že krve a odříznutých údů je tu víc než dost. Pokud máte rádi černý humor v jakékoliv podobě, tak si myslím, že se vám bude tohle dílo líbit. Pro jiné to bude asi nehorázná blbost, ale všem se přece nemůže líbit všechno.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Jino 12 dubna 2010 v 13:59

    Debil Dead aneb plastelínová pocta především Evil Dead :-)) No proč ne, na jedno zkouknutí se to dá, ale vyšumí to z hlavy rychleji než ta tří minutová stopáž. Těch 60% je spíš z mojí strany z milosti, protože podobných snímků (dá-li se to tak nazvat), které jsou parodiemi, různými imitacemi, či střihovým umem jednotlivých fanoušků a uživatelů, se po netu a you tube válí mraky …

Nový komentář