Deaths of Ian Stone, The (2007)


Český název: Lekce umírání
Režie: Dario Piana
Rok výroby: 2007
Délka: 87 min
Země: USA / Velká Británie

Hrají:
Mike Vogel … (Ian Stone)
Jaime Murray … (Medea)
Christina Cole … (Jenny Walker)
Michael Feast … (Gray)
Charlie Anson … (Josh Garfield)
Michael Dixon … (Brad Kopple)
…a další

 

Děj
Ian Stone zrovna opravdu “podělal” hokejový zápas. Všichni ho mají – až na jeho přítelkyni – za blbce. Poté odvezl Jenny (svou přítelkyni) k ní domů, během toho taky nadával, co se stalo, jakto, že gól rozhodčí neuznal, copak se zastavil čas? Poté co Jenny vystoupila z auta, Ian odjel domů. Do všeho začalo ještě pršet a Ianova nálada byla tedy na bodu mrazu. Přijel ke kolejím, když v tu před nimi spatřil nějakého člověka nebo velké zvíře, nešlo to příliš rozpoznat. Ian vylezl z auta a přiblížil se k “tomu”. “Ono” se pohlo a Ian překvapen, že to ještě žije, utekl zpátky k autu. Jenomže ono náhle z trati zmizelo. Náhle to rozbilo čelní sklo, vytáhlo Iana a položilo ho to na koleje. Vlak už se blíží, Iane….
Poté se Ian zase probouzí, akorát někde úplně jinde, o několik let později. Ale pak se to rozhraje zase znova a vždy, kdy se hodiny zastaví, nastane hodina smrti našeho hrdiny…

Takže…. Jak je na tom?
Deaths of Ian Stone, nebo, chcete-li český název Lekce umírání (tento název se vcelku povedl, má v sobě ukrytý černý humor, zdá se mi) vypadal velmi dobře. Herci hráli poměrně hezky, hudba taky nebyla nejhorší, v jistých momentech se hodila. Příběh se mi taky velmi líbil. Atmosféra vás nijak speciálně nepohltí, ale když Ian utíká před “těma potvorama”, tak mě docela zajímalo, kam zdrhne tentokrát a jak ho zabijou. Alespoň do třičtvrtě filmu. Pak už je to jenom bojovka typu: ,,Uteč! ÁÁÁÁ….. Uteč! ÁÁÁÁ! JÁ TO DOKÁŽU…!” Prostě typický americký happy-endovský film.
Monstra vypadají na první pohled dost dobře, na druhý taky, na třetí už vidíme jisté detaily a na čtvrtý už je to jenom člověk potažený latexem s nějakými těmi počítačovými efekty. Navíc vypadají v jedné chvíli jako Neo a ta jeho parta z Matrixu.


Hodnocení6
Shrnuto podtrženo je tohle film, který měl na mnohem víc. Film totiž absolutně zkazilo posledních 20 minut. Dávám...
60%

Sdílejte článek

 1. Solo 1 ledna 2011 v 12:59

  Na tento film jsem slyšel dost rozdílných názorů, kdy jej jedni
  vychvalují do nebes a ti druzí zase zatracují. Já jsem někde uprostřed,
  protože nemůžu říct, že by mě film nezaujal svým pojetím či speciálními
  efekty, ale jeho celkový potenciál zůstal rozhodně nevyužitý. Dalo se z 
  toho vytřískat mnohem víc. Místy jsem se totiž docela nudil. Čím víc se
  totiž film blížil ke svému závěru, tím je jeho sledování bavilo čím dál
  méně, protože kamsi vymizelo ono napětí a mysteriózno ze začátku.

 2. Eraserhead 8 března 2010 v 13:41

  Zpočátku dobrý, neotřelý a zajímavý nápad se během pár (desítek) minut přemění v až tragikomickou nudu neustále recyklující sebe samotnou. Začalo to už hodně špatnými digitálními triky, pokračovalo neustálým opakováním stále nových a nových alternativních realit (když se jich během 10-ti minut prostřídalo asi 5, už mi to fakt začalo lézt na nervy) a to hlavně proto, že scénář ani režisér nedokázali vymyslet něco tzajímavého, co by utáhlo požadovanou délku filmu a tak neustále recyklují jeden trik pořád dokola. Ke konci jsem se už fakt těšil až to skončí a ani mě nějak moc nezajímalo jak. Jediným kladem tak pro mě zůstává charismatická a hezká hlavní záporačka.

 3. j.calling.2bad 23 srpna 2008 v 12:21

  No, řekl bych, že k Final Fantasy to má vážně daleko. Jinak já osobně bych šel s hodnocením mnohem níž – Ze začátku to působilo nadějně, ale pak přišlo dvacet různých zvratů, což způsobilo, že ty poslední a “největší” byly těžce nezajímavé, protože divák už byl přesycen vším tím, co film vysvětloval před nimi. No a když SPOILER se parta démonů navlékla do oblečků ála Matrix, myslel jsem, že mě omyjou. Nechápu, proč samotný Ian jako jediný byl světle hnědý, když ostatní démoni byly černí. Nechápu, jak mohl všechny ostatní tak hravě přeprat. KONEC SPOILERU… Nevím, první necelá půlka filmu byla slušná, mysteriózní a napínavá, pak se ale začli démoni ukazovat moc často a v plném světle a já nejednou chytal záchvaty smíchu.

   

Nový komentář