Dead Story (2017)


Režie: Suneel Tripuraneni
Rok výroby: 2017
Délka: 81 min
Země: USA

Hrají:
Kelsey Deanne … (Anne Harris)
Chase Austin Mosely … (Harold Harris)
Sheril Rodgers … (Martha)
Jay Bowles … (Neil)
Christopher Phipps … (Dr. Chambers)
… a další

 

Mladý manželský pár si koupí starý, na první pohled stále pěkný dům. Až příliš pozdě zjistí, že se v něm za poslední desítky let odehrálo několik nevysvětlitelných vražd. Pachatelé těchto vražd nebyli nikdy dopadeni. Zatímco Harold si z toho nic nedělá, Anne začíná toto místo děsit. Nejprve ji začnou sužovat noční můry a vidiny, v nichž se zjevuje děsivá ženská postava, později se sama přestává ovládat a její manželství se dostává do těžké krize. Anne se rozhodne bojovat proti zlým silám a získat zpět důvěru svého manžela, který ji považuje za blázna, ovšem rozhodně to nebude nic jednoduchého…

Koupit si vlastní byt nebo dům je pro většinu mladých manželských párů jasnou prioritou číslo jedna. Občas se ovšem stává, že vám jsou jaksi úmyslně zatajena nějaká důležitá fakta (kupříkladu o jejich minulosti). No a i zde se jedná samozřejmě o děsivou a hlavně krvavou historii. A jak už to u duchařských filmů bývá, zlé síly i podivné entity na sebe nenechají dlouho čekat. Bohužel tento kousek patří do kategorie podprůměrných záležitostí, takže od toho moc neočekávejte!

Prostředí, kde se děj odehrává, je ještě vcelku fajn, ovšem to nejdůležitější, jako je příběh a atmosféra – tak to už byla jiná kávička. Začátečník Suneel Tripuraneni (který si tu mimochodem střihl menší roli sousedovic syna) je zřejmě fandou duchařských a hlavně asijských filmů, takže si od nich ledasco půjčil, ovšem doslova prach-bídně to už dokázal zrealizovat. Divák se tak dočká jen tuctových a hlavně nepříliš efektivních lekaček, nezáživné atmosféry a jedné ženské entity s dlouhými černými vlasy a digitálně rozmazaným ksichtem. Co možná vyleká sedmileté děti, to ostatní unudí téměř k smrti.

Herci se tu rovněž moc nepředvedli a taková představitelka hlavní role Kelsey Deanne by se spíše uplatnila v nějakém erotickém filmu než v hororu. Moc jsem jí to psychické rozpoložení nežral a její neustálý řev mi zakrátko začal lézt celkem na nervy. Většina důležitých momentů se odehrávala buďto mimo záběr kamery, nebo za pomoci hnusně digitálních efektů. No prostě jedna velká bída.

 

Hodnocení2
Dead Story tak prakticky nenabídl žádnou kvalitnější podívanou a kromě dvou – tří momentů jde o zcela zbytečný film. Režisérova neschopnost jen podtrhla celkový zmar. Těžce podprůměrná záležitost.
20%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář