Dead Men Walking (2005)


Český název: Zombie přichází
Režie: Peter Mervis
Rok vydání: 2005
Délka: 90 min

Hrají:
Griff Furst … (Johnny)
Bay Bruner … (Samantha Beckett)
Chriss Anglin … (Sweeny)
Bobby James … (Warden Mahler)
Brandon Stacy … (Travis)
Jonathon Downs … (Broadway Bobby)

 

“Hurááá mame tu další zombie horror”, chtělo by se leckomu zakřičet, avšak zadržte jestě a spíš klopte hlavy, protože tato parodie na film je vážně omyl.

Pojďme se podívat na to, proč hned ze začátku taková silná slova. Mam velice rád zombie filmy, avšak po Residentu evilovi, který mě naprosto zklamal, už jsem žádný lepší film jen tak hnedka nečekal. Jak můžete už z úvodníku tušit, nezklamal jsem se a včera jsem shlédl další “rádobyhorror” na mé oblíbené téma.

Něco málo k ději. Bude toho opravdu málo, protože děj tvůrci filmu jaksi vynechaly, možná na něj “jen” zapomněli. Do věznice s nejpřísnější ostrahou dovezou týpka, který se odkud si nakazil neznámým biotoxinem, který dělá z lidí chodící, vraždící a chroptící monstra. Jak jistě dále může milý čtenář tušit, virus se rozšíří mezi vězně a zákonitě by mel začít nám tak známy masakr. Ač ne tak docela. To co se začne odehrávat je zmatek nad zmatek. Naprosto bezúčelné pobíhaní po věznici, trhané záběry na skupinku asi deseti zombie, které honí hlavní protagonisty snímku a naprosto stupidní dialogy. Ty jsou vážně natolik výživné, že kdyby je tvůrci vynechali, vůbec nic by se nestalo a na hodnocení by to nemělo žádny vliv. Ano, tento film je vážně otřesný.

Hudbu z filmu si vůbec nevybavuji. Pojďme ale na další zápor, kterým film vyniká a tím jsou herecké výkony. Ty jsou vskutku nulové a už díky nim, jsem chtěl film vypnout po cca 10 minutách. Ani jednou se mi nestalo, že bych něteré z postav uvěřil jakoukoli hlášku. Ne važení, takhle vážně ne. Pošoupněme se zas o kousek dál a ukažme si další negativ, kterým film překypuje a tím jsou speciální efekty. Tak tady žádné nejsou! Dokonce jsem shlédl i pár opakovaných záběrů. Hrůza. Veškeré murder sceny jsou naprosto totožné a to takové, že nebožáka povalí na zem a rozsapou mu břicho, ze kterého následně vytahují nějaké provázky (že by střeva?). No ještě jsme neskončili, ale už bych to měl rád za sebou. Poslední co filmu vytknu, je kvalita obrazu. Celý film je takový nějaký zelený, rozmazaný a celkově úděsný. Opravdu to na mě působí jako by to natočila parta středoškoláků a to ještě k tomu špatně. Ne, opravdu tento film nemá ani jediny klad, za který bych ho mohl pochválit.

Hodnocení1
Tak to by jsme měly a ja se za vás budu modlit, aby jste tuto šaškárnu nemusely nikdy vidět.
10%

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 22 října 2009 v 11:09

  Tak tohle je kokotina na entou. Já osobně moc zombie žánr nemusím, ale
  občas se přece jenom podívám i na něj. Do Romera má tenhle snímek mrtě
  daleko. Spíše než horor mi to přišlo jako parodie, kterou snad nemohli
  myslet autoři ani vážně. Ty zvratky, litry krve a otřesné masky bych
  jim neuvěřil ani kdbych byl totálně nasračky. Podíval jsem se a už asi
  nikdy více. jednou to bohatě stačí.

 2. Eraserhead 12 října 2009 v 10:31

   „Do prdele, já fakt strašně nerad střílím zaměstnance!“ To zas někdo nevěděl, co s prachama, tak si pro zábavu natočil zombie film. Ono teda zas tak špatné, že by se na to nedalo koukat (a při troše dobré vůle si to třeba po roce i pustit znovu), to není, viděl jsem už i horší zombie filmy, ale tohle je zářný příklad degenerace zombie žánru. Ti zombíci jsou svým způsobem strašní, jen hystericky řvou, tančí tanec svatého Víta a plivou krev. Jejich proměny jsou neobyčejně fádní. A hlavně – rychle utíkají a to mi k zombíkům prostě nesedí. Takřka všechno, co se v tom filmu děje jste už určitě viděli/y někde jinde. Častokrát jsem si nebyl jistý, jestli koukám na zombie nebo kanibalský horor. Pravda, gore a krve je tady dost, ale to je asi tak všechno, čím je tenhle film schopný ty, kteří/ré na tom ulítávají, alespoň trošku zaujmout. Navíc je to podle mě až moc ukecané. Jediné dvě věci, které bych trochu vyzdvihl je zpočátku hláškující zástupce ředitele a dobrá řízná muzika. Jinak je to pro mě jen další odškrtnutá položka ze zombiemovie seznamu, na kterou si možná někdy vzpomenu, až nebudu vědět, co si roupama pustit.

Nový komentář