Dead and Breakfast (2004)


Český název: Mrtví k snídani
Režie: Matthew Leutwyler
Rok vydání: 2004
Délka: 88 min
Země: USA

Hrají:
Ever Carradine … (Sara)
Portia de Rossi … (Kelly)
David Carradine … (Mr. Wise)
Bianca Lawson … (Kate)
Jeffrey Dean Morgan … (The Sheriff)
Erik Palladino … (David)
… a další

 

Mrtví k snídani je další horrorová komedie. Těch tu už byla spousta, ale ne všechny kvalitní. Jak asi dopadla tato?

K ději: Na začátek trocha klasiky: parta kamarádů jede na svatbu, ale cestou se ztratí. Dorazí do města (Lovelock), které kupodivu není na mapě.
Cestou potkají jednoho podivína, který sehraje důležitou roli později. Když se ubytují v hotelu, v němž žije jistý starý pán (David Carradine) a Francouz, začnou se dít divné věci. Po nějaké době se probudí jeden
z party a jde si vzít něco k zakousnutí, načež v kuchyni najde mrtvého Francouze. Navíc – starý pán dostal infarkt. Po příjezdu policie se jeden z party dostane k tajemné krabičce, která zachytí jeho duši. Když druhý z party ve vězení vypráví, co se stalo, tak ten “podivín” řekne, co se stalo a co je zač ta krabička. Zbytek party musí bojovat o život a zabít svého kamaráda a všechny ty, kteří se dostanou do krabičky.
Protože stačí kousek kůže, nehtu či jiná část těla… a jejich duše bude také uchycena. Dokáží to, nebo všichni zemřou?

Hodnocení: Film zachraňuje komediální nádech – jinak bych mu body ubral. Herecké výkony jsou na dobré úrovni… až na ty posedlé. Nejlepší postava je
postava Francouze, kterou herec dokonale oživil. U filmu je vidět kopírování různých horrorů. Takže nečekejte originalitu.
Z filmu na diváka dýchne i atmosféra hřbitova – bohužel to je jediná krátká scéna mající atmosféru. Hudba film podbarvuje a souvisí s příběhem. Mně osobně se moc nelíbila (country není moje parketa).

Hodnocení5
Ve filmu jsou i kvalitní krvavé scény - jenom škoda, že jich je málo. Kdyby se tvůrci pokusili zapracovat na posílení atmosféry a herci, kteří hrají posedlé, se "víc snažili", dal bych vyšší hodnocení. Stejně negativně musím ohodnotit i jejich masky. Takto dávám 50%. Jde o film, který vás nenadchne, ale ani nepohorší.
50%

Sdílejte článek

 1. Solo 13 února 2010 v 22:48

   Slušná zombie komedie plná humorných pasáží i několika trefných hlášek.
  Najde se tady sice spousta nesmyslů, ale ty se dají tvůrcům docela
  odpustit, protože jejich cílem bylo diváky především pobavit což se jim
  u mě povedlo. Nejvíc se mi líbil výběr pěkných hereček, které předvedly
  solidní výkony. Jediný kdo mi vadil docela dost byl ten zpěvák. Kdy
  jindy se najde šance podívat na tančící zombie vlnící se v rytmu
  country.

 2. ondrej 18 července 2009 v 17:13

   Nechápu jako co tohle mělo být? Komedie? Ne, moc jsem se tam pár gegům nezasmál. Horor? Ani strach mi to nenahnalo. Tohle je pro mě velice podprůměrná blbost, která má navíc otřesnou country hudbu. Pokud chcete kvalitní zombie komedii, doporučuji klasiku jako Braindead: Živí mrtví od Petera Jacksona, ale tohle určitě ne.

Nový komentář