Darkest Day (2015)


Režie: Dan Rickard
Rok výroby: 2015
Délka: 90 min
Země: Velká Británie

Hrají:
Dan Rickard … (Dan)
Chris Wandell … (Sam)
Samantha Bolter … (Kate)
Richard Wilkinson … (James)
Christianne van Wijk … (Lisa)
… a další

 

Mladík Dan se probouzí na pláži a vůbec na nic si nepamatuje. Zmatený se vydává k městu Brighton, které se zdá být na první pohled liduprázdné. Kam všichni zmizeli? Zanedlouho se seznamuje se skupinou přeživších, která se ukrývá v jednom z domů. Ti mu řeknou o smrtícím viru, který infikoval většinu lidí – tedy ty, které nestihla včas evakuovat armáda. Infikovaní nyní ovládli město a útočí na každého, kdo se jim připlete do cesty. Aniž by to Dan tušil, začne jej dohánět i jeho vlastní minulost. V patách mu je totiž právě armáda, která rovněž s nenakaženými již nyní nejedná zrovna v rukavičkách…

Dan Rickard byl, no vlastně pořád asi ještě je, mladý zapálený filmař, který si okusil nejen režii psaní scénáře a herectví, ale zároveň i práci kameramana a spolupracoval na speciálních efektech. Společně se svými přáteli dal šanci vzniknout tomuto nízkorozpočtovému filmu, kde se společně ujali i hlavních rolí (Dan Rickard, Chris Wandell, Samantha Bolter). Moc velkého úspěchu se však tento kousek nedočkal a tak když svět zasáhla pandemie COVIDU, pokusil se svůj výtvor „prodat ještě jednou“. Jen vystříhal některé scény a pozměnil název na Infected: The Darkest Day (2021). Dopadlo to však naprosto stejně – fiaskem. Vždyť to byla vlastně úplně ta samá katastrofa (jen lehce zkrácená).

Dan je zřejmě fandou filmu 28 Days Later, inspirace pro svůj výtvor byla zřejmá, jen na to prostě neměl peníze a ani talent. Vznikl tak jen další céčkový podprůměrný film na téma nákaza/smrtící virus, kterých existuje dnes již celá řada. Objeví se zde i několik narážek na Jasona Bournea – zřejmě proto, že obě postavy měly něco společného. No něco – leda tak amnézii. Za celou dobu se tu objeví jen několik jakžtakž snesitelných scén či snad náznaků dobré atmosféry, pokud se to tak dalo nazvat.

Záměrně jsem doposud nepoužil slovo zombie, protože to se ve filmu rovněž neobjevilo ani jednou. Jsou zde prostě „nakažení – infikovaní“, ultra rychlé svině. Lidi ani nebylo potřeba moc maskovat, troška kečupu na hubu a už se natáčelo. Gore scény byly rovněž dost slabé, digitální kulky v hlavě asi připomínat moc nemusím. A to že se tu většina postav chovala naprosto dementně – jo tak na to jsem si už u podobných paskvilů dávno zvykl. Počet přeživších se rapidně snižoval nejen díky nakaženým, ale především i díky vojákům, kteří se s nenakaženými moc nemazlili. Víc jak třetina filmu je však tak nezáživná, že jsem u sledování tohoto filmu několikrát málem usnul.

Hodnocení2
Tenhle britský kousek se prostě vůbec nepovedl. Pochválit se tu dá jen minimum věcí, takže dle mého je to ztráta času.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář