Dark water (2005)


Český název: Temné vody
Režie: Walter Salles
Rok výroby: 2005
Délka: 105 min
Země: USA

Hrají:
Jennifer Connelly … (Dahlia)
John C. Reilly … (Mr. Murray)
Tim Roth … (Jeff Platzer)
Dougray Scott … (Kyle)
Pete Postlethwaite … (Veeck)
Camryn Manheim … (Teacher)
Ariel Gade … (Ceci)
Perla Haney-Jardine … (Natasha/Young Dahlia)
Debra Monk … (Young Dahlia’s Teacher)
…a další

 

Dahlia je ženou v těžké životní situaci. Rozvádí se s manželem a její finanční prostředky se rychle ztenčují. Potřebuje sehnat nový byt a tak se rozhodne nastěhovat do asi nejhorší newyorské čtrvti, což je Rooseveltův ostrov, kde se dá dostat jen pomocí lanovky nebo metra. Nicméně nájem je zde levný a Dahliina dcerka Ceci to bude mít blízko do školy. Jenže byt nevypadá nejlépe, hned první den se na stropě objeví černá prosáklina, sousedi jsou bezohlední a správce je nezodpovědný. Do toho všeho se Ceci zkamarádí z neexistující holčičkou, se kterou si povídá, hraje a dokoncí zpívá. Matka propadá depresím a pomalu zjišťuje, co se tu kdysi odehrálo….

Temné vody jsou dalším hororovým thrillerem, který kopíruje jiné a lepší filmy s podobnou tématikou. Malou holčičku, která má za nejlepšího přítele ducha, jsme mohli vidět třeba v 3:15 zemřeš a scéna na toaletách v nás evokuje vzpomínky na film Ďábel přichází z roku 2000. Přesto se režisér snažil do Temných vod přidat více psychologie a umocnit to strašidelnou atmosférou zapadlého paneláku v zapadlé čtvrti. To se mu vcelku daří. Bohužel největším problémem je tempo filmu, které je dosti pomalé a v závěru se jen lehce zvedne. Snímek pak působí spíše klidně než dramaticky, naštěstí Jennifer Connelly je vcelku dobrou (a pěknou) herečkou, které titulní role sedla na míru. Své deprese zvládá s přehledem stejně jako zoufalé ječení ve snaze zachránit svou dcerku.

Hodnocení6
Výsledkem je mírně nadprůměrný film, který určitě na jedno odpoledne nebo večer nemůže škodit. Po zhlédnutí ho možná ještě doporučíte svým kamarádům, kteří shánějí filmy, ale po několika dnech na něj naštěstí s klidným svědomím rychle zapomenete.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. MrBerserkr 20 března 2011 v 09:10

     50%, můj subjektivní názor. Celkem často jsem se neztotožňoval s hlavními hrdiny, chvíli vymakaný a chvíli nevychytaný a ten závěr, že kočka po tom všem umře, mě naštval, nemůžu si pomoct. A pozitiva? Místy to bylo maximálně reálný a vychytaný, krvavé scény byly přímo sugestivní! Tak na 50%

Nový komentář