Curse of La Llorona, The (2019)


Český název: La Llorona: Prokletá žena
Slovenský název: Kliatba kvíliacej ženy
Režie: Michael Chaves
Rok výroby: 2019
Délka: 93 min
Země: USA
Alternativní názvy: The Children / The Curse of the Weeping Woman

Hrají:
Linda Cardellini … (Anna)
Roman Christou … (Chris)
Jaynee-Lynne Kinchen … (Samantha)
Raymond Cruz … (Rafael)
Marisol Ramirez … (La Llorona)
Tony Amendola … (Otec Perez)
… a další

 

Ani se mi nechce vypisovat, kolik hororů z tzv. Conjuring univerzu od režiséra/producenta Jamese Wana už jsme mohli vidět. Na La Lloroně je zdaleka nejzajímavější fakt, že tvůrci chtěli natočit snímek, který obstojí sám o sobě. Spojkou na již vytvořený filmový vesmír je pouze postava Otce Pereze a pár záběrů na panenku Annabelle. Ostatně Annabelle 3 vstupuje do kin, takže i malá reklama bodne. Ještě dodávám, že Michael Chaves bude po tomto filmu režírovat i The Conjuring 3 (premiéra září 2020).

Příběh je prostinký. Sociální pracovnice Anna jede prošetřit případ rodiny, v níž to vypadá na domácí násilí. Vedena dobrými úmysly osvobozuje dva kluky z kumbálu a slibuje jim bezpečí a nový domov. Když ovšem druhý den naleznou jejich mrtvá těla, oboří se zhroucená matka na Annu a prokleje ji. Dvě děti za dvě děti a jako vykonavatel staletí starý démon ženy ve svatebních šatech.

Tuctové? To si pište. I James Wan často operoval s jednoduchými duchařskými báchorkami, dokázal z nich však vytěžit maximum. Ať už budovaným napětím, nevšedními lekačkami, neukotvenou kamerou, civilními herci nebo změnou prostředí. V La Lloroně už zbyli jen ti herci (výborná hlavní hrdinka, neotravná děcka i neotřelý zachránce) a poměrně zdařilý bubák.

Zbytek následuje, jak bývá zvykem – porada s knězem, popřípadě s nějakým démonobijcem a zúčtování, v němž si prohlédneme dům od sklepa až po podkroví. Že jste to už někdy někde viděli napadne i diváky, kteří nehltají horory jako na běžícím páse.

Hodnocení5
La Llorona: Prokletá žena je tedy bohužel neinvenční rutina a rozhodně to slabší z Wanovi produkční dílny. Koukat se na to samozřejmě dá, na návštěvu kina bych se však vykašlal.
50%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář