Cry Wolf (2005)


Režie: Jeff Wadlow
Rok výroby: 2005
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Julian Morris … (Owen Matthews)
Lindy Booth … (Dodger)
Jared Padalecki … (Tom)
Jon Bon Jovi … (Rich Walker)
Sandra McCoy … ( Mercedes)
… a další

 

Vlahá noc, křik, mladá holka utíká lesem před maskovaným zabijákem. Když se zdá, že by mu mohla utéct, zakopne a padá na zem. Stačí se ještě schovat za kmen stromu. Zabiják chvíli váhá, protože nikoho nevidí – pak se ozve mobilní vyzvánění, prásk a tma… Owen přijíždí do nové školy, kam ho poslal jeho otec, aby se ho tak trochu zbavil. On to totiž není žádný svatoušek a školy střídá jako ponožky. Pokaždé ho vyhodili kvůli chování nebo držení drog. Jeho novou školou je West Lake. Seznamuje se zde s pohlednou dívkou Dodger a svým spolubydlícím Tomem. Ti ho jedné noci vezmou do místní kaple, kde znudění studenti hrají hru na lhaní. Owen je ve lhaní expert, a tak mu nedělá problém obelstít naivní studenty. Tím to však nekončí. Aby se milé děti nenudily, vymyslí si fiktivního vraha a každý z nich i smrt jeho obětí. Potom pošlou falešný email všem studentům ve škole. Dají mu jméno Wolf, který údajně nosí oranžovou lyžařskou kuklu, loveckou bundu a zabíjí velkým nožem. Měla to být jen sranda, jenže brzy jim začnou chodit výhrůžné emaily a jeden po druhém začnou umírat přesně tak, jak bylo napsáno…

Ono se říká, že v jednoduchosti bývá síla a tento film se zprvu skutečně tvářil jako další klasický teen slasher. Jenomže Jeff Wadlow se nespokojil jen se stokrát ohranou zápletkou, a tak se rozhodl svůj scénář lehce okořenit. Bylo to však dobře, nebo to vše jen zhoršilo? To už musí posoudit každý z vás sám. Studenti po celém světě však rádi tropí nejrůznější skopičiny a vymýšlejí nejrůznější hry, jak si okořenit “nudný” studentský život. No a naše partička se rozhodla zajít ještě dál. Nebudu vám tu zbytečně spoilerovat, abych vás nepřipravil o veškeré naděje či finální rozuzlení příběhu. Je ovšem pravdou, že konec mě mírně zklamal.

Detektivní zápletka však dokázala ve spojení se slušným hudebním doprovodem navodit zajímavou atmosféru. Byla tak velká škoda, že divák si tu moc krve a mordů neužije, protože se vše důležité opět odehraje mimo záběr kamer. To už je však nešvar, se kterým se musíme potýkat snad v každém druhém filmu. Tady by to navíc uškodilo samotné zápletce. Rozhodně se tu však mohlo více zapracovat na samotném budování napětí, protože někteří netrpěliví diváci se můžou začít nudit. Přece jenom moc záživných momentů se tu nedočkáme.

Naštěstí se tu objevilo několik chytlavých hlášek, především pak z úst Randalla. Co se týká hereckých výkonů, tak ty byly v rámci možností celkem dobré. Zvláště když jsem do té doby žádného z herců moc neznal (když jsem film viděl poprvé). Samozřejmě kromě Jona Bon Joviho. Dnes už je tomu samozřejmě jinak a Jared Padalecki či Lindy Booth mě už několikrát přesvědčili o svých kvalitách.

Hodnocení6
Podle mě je to průměrný film, na který se podíváte, ale moc vám neuvízne v paměti. Každopádně pozitiva měl a já mu dávám...
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář