Crushed (2009)


Režie: Patrick Johnson
Rok výroby: 2009
Délka: 90 min
Země: USA
Alternativní název: She’s Crushed

Hrají:
Natalie Dickinson … (Tara)
Henrik Norlén … (Ray)
Caitlin Wehrle … (Maddy)
Keith Malley … (Donnie)
Robert Paschall Jr. … (Phillip)
… a další

 

Když se jednoho dne přistěhuje nová sousedka Tara, Ray jí pomůže s těžkými věcmi. Nic neobvyklého, říkáte si, ale tento příběh má děsivé pokračování. Zanedlouho se totiž na mol opilý Ray ocitne v její posteli, no a zatímco ON to považuje za úlet a sex na jednu noc, ze které si stejně nic nepamatuje, ONA je jím od té chvíle doslova posedlá. Sleduje jej na každém kroku, neustále obtežuje telefonáty, chodí za ním do práce a nehodlá se smířit, že ji Ray absolutně ignoruje. Tara je totiž psychicky narušená osoba, která se neštítí ničeho (vražd, mučení), což na vlastní kůži pocítí všichni z Rayova nejbližšího okolí…

Filmy o šílených (zhrzených) ženách či mužích a jejich následný stalking svých obětí není nic nového a existuje jich celá řada. Ovšem většina z nich se věnuje jen psychickému teroru. Najdou se však i takové, ve kterých nechybí dávka násilí, mučení a zabíjení. No a tento kousek patří mezi ně. Bohužel se ale na něm dost podepsal malý rozpočet, který z tohoto vcelku zajímavého námětu udělal nepříliš záživnou podívanou.

Hlavní hrdinka byla správný magor, který se doslova vyžíval v utrpení svých obětí. Nechyběla tomu ani poměrně slušná dávka brutality a počet obětí taky nebyl zrovna zanedbatelný, bohužel mi sledování dost kazil chaotický střih a zmatená kamera – jejichž účelem bylo alespoň částečně zamaskovat všechny nedostatky. I tak si však jistě někteří přijdou na své. Krev bude cákat na všechny světové strany, dojde k bodání, vrtání, pálení, řezání, lobotomii – no prostě samé krásné věci. Jenže místo toho aby byly nabídnuty opravdu brutální záběry na samotné mučení, dost často kamera raději obdivovala výstřih či rozkrok hlavní hrdinky (která se ráda producírovala hlavně ve spodním prádle).

Natalie Dickinson však podala docela slušný herecký výkon a vlastně byla tím nejzajímavějším, co tento film nabídl. Minimálně o třídu převyšovala ostatní herce, z nichž většina byla tak na úrovni ochotnického představení, což taky dost snižovalo celkovou kvalitu. Což byla vážně škoda. Velký problém byl i v tom, že se tvůrcům prostě nepodařilo navodit potřebnou atmosféru (až na pár okamžiků), kterou by u podobných kousků divák prostě očekával.

Hodnocení4
Crushed tak řadím k lehce podprůměrným filmům, které prostě nedokázali naplno využít svůj potenciál. Brutalita totiž ještě nezaručuje úspěch, když všechno ostatní je tak okatě amatérské…
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář