Crow: Wicked Prayer, The (2005)


Český název: Vrána 4: Pekelný kněz
Režie: Lance Mungia
Rok výroby: 2005
Délka: 99 min
Země: USA

Hrají:
Edward Furlong … (Jimmy Cuervo)
David Boreanaz … (Luc Crash)
Tara Reid … (Lola Byrne)
Danny Trejo … (Harold)
Yuji Okumoto … (Pestilence)
…a další

 

Mnohdy se říká, že hodně pokračování ubližuje původnímu dílu a zapomíná se, o čem byla vlastně původní myšlenka, a tady to platí stonásobně. Toto čtvrté pokračování úspěšného snímku The Crow je zbytečným a marným pokusem vydělat peníze. Je to jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděl a lituji vyhozených peněz za jeho nákup.

Začátek filmu je o vězni jménem Luc, kterému se podaří utéct z vězení. Je šéfem satanistického motorkářského gangu, který si říká Čtyři jezdci Apokalypsy. Luc chce pomocí rituálního obřadu získat démonickou sílu samotného Satana. K tomu potřebují dva mladé lidi jako své oběti.

Jimmy Cuervo a jeho přítelkyně mají tu smůlu, že se dostali do blízkosti těchto šílenců. Jsou obětováni. Jenže nesmí chybět mystická vrána a tak opět přivede zbloudilou duši Jimmyho zpět k životu. Jimmy se tak vydává na cestu pomsty, musí se postavit Lucovi a jeho partě a zabránit aby vůdce bandy získal démonickou sílu. Opět se objeví všelijaké nástrahy, pěkná dívka a mnoho zvratů (to si mysleli jen samotní scénáristé).

Hodnocení
Lance Mungia natočil jen jeden film, který dokáže zaujmout, a to Six-String Samurai. Vránu 4 však totálně zpackal a to naprosto ve všech směrech. Hrozný scénář, špatný výběr herců, žádná atmosféra, která alespoň trochu zdobila předchozí pokračování a oproti skvělému prvnímu dílu naprostý chaos.

V prvním díle tvořila atmosféra a skvělý výkon Brandona Lee osu úspěchu, která vydělala astronomickou částku. Tento díl si nevidělal ani na své náklady. Zatímco v předchozích dílech bylo nejdůležitější ponuré město a chladné temné uličky, tady nám nabídly město plné hotelů, nepořádku a všelijaké lůzy.

V hlavní roli se objevil Edward Furlong (Kult hákového kříže, Intermedio), který předvedl otřesný výkon, u kterého mi nezbylo než jen kroutit hlavou. Jeho make-up a oblečení bylo leda tak k smíchu, protože vypadal jak ženská.

Roli záporáka dostal David Boreanaz, který předvedl sice průměrný výkon, ale rozhodně ho mám radši v seriálu Buffy. V dalších rolích se objevili třeba Denis Hopper, Tara Reid, Macy Gray nebo Danny Trejo, který předvedl dost šílený tanec.

Hudbu složil Jamie Christopherson a byla to právě ona, co bylo nejlepším prvkem v tomto jinak otřesném filmu. Jeho hudební podtext jste mohli slyšet i ve filmu Boa vs. Python.

 

Hodnocení2
Nejhorší díl této série, který neměl být nikdy natočen. Je špatný skoro ve všech směrech a Brandon Lee se musí otáčet v hrobě. Pokud diváci kritizovali druhý díl, tak po tomto ho museli vzít s radostí na milost. Nezachránila to ani Tara Reid a Danny Trejo měl zůstat raději u Desperáda. Dávám tomuto filmu 20%, a to jen z milosti a díky hudbě.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář