Crocodile (2000)


Režie: Tobe Hooper
Rok výroby: 2000
Délka: 93 min
Země: USA

Hrají:
Mark McLachlan … (Brady Turner)
Caitlin Martin … (Claire)
Chris Solari … (Duncan McKay)
D.W. Reiser … (Kit)
Julie Mintz … (Annabelle)
Sommer Knight … (Sunny)
…a další

 

Mistr hororu Tobe Hooper, který natočil Texaský masakr motorovou pilou a Lifeforce, představuje svůj nejhorší film. Ale proč mu to vlastně neodpustit.

Děj
Zápletka není nikterak originální. Setkáváme se s několika mladými lidmi, kteří si chtějí vyjet na lodi a užít si. Místní šerif jim před tím káže o drogách a alkoholu. V noci jim jeden mladík vypráví příběh o jednom domě a krokodýlovi. Druhý den blbnou ve vodě. Díky svému psovi najdou velká vejce, která rozbijí. Jedno se tajně dostane do batohu. Bohužel to vidí krokodýl. Šerif mezitím najde kus ruky. Jde za jedním bláznem a spolu se vydají hledat partu mladých lidí, na které již útočí velký krokodýl. Zničí jim loď a oni se tak musí vydat na cestu zpátky pěšky. Po mnoha nepříjemnostech najdou prodejnu, do které se schovají. Krokodýl je však sledoval. Ničí i chatu. To již mladá dívka zjistí, že krokodýl po nich jde nejspíš proto, že našla v batohu vajíčko. Vrátí ho, nebo je krokodýl sežere?

Hodnocení
Tak nějak nevím, kde začít. Nejspíš bych měl film nejprve pochválit. Nuže snad jedno jediné plus, co mě napadá, je to, že to točil mistr hororu Tobe Hooper. Jinak se jedná o klasické zvířecí béčko. Krokodýl je naprosto odfláknutý. Je jednak digitální a špatně zpracovaný, jednak je také umělý, protože se občas objeví třeba umělý ocas, hlava a podobně, ale i tehdy nevypadá zrovna nejlépe.

Herci jsou průměrní, hlavní hrdina mi byl těžce nesympatický. Další průměrnou věcí je hudba, u které jsem si nevšiml ničeho výjimečného, ani vyloženě špatného, takže ta je klasická. Logika? O tom tvůrci asi neslyšeli. Krokodýl pobíhá po lese, ničí domy. Prostě debilovina. Vrcholem je konec filmu, nevím, co tím tvůrci mysleli. Scénář dělali klasici firmy Nu image Boaz davidson a Danny Lerner. To hovoří za vše.

Shrnuto
Klady filmu jsou jednoznačně pěkné holky a občas nějaká ta příjemná scéna. Mínusy nevypíši všechny, jen pár, abych nemusel zbytečně zabírat místo: efekty, herci, příběh, konec.

 

 

 

Hodnocení3
Celkově je to film prostě pro maximální pobavení(Ano je tak blbý až zábavný). Jedná o nejhorší film mistra T. Hoopera. No ale jelikož natočil mé oblíbené filmy Lifeforce, Prokletí Salemu a jiné, tak mu to odpouštím. Teď záleží na vás, jestli mu odpustíte jako já.
30%

Sdílejte článek

 1. Solo 5 července 2010 v 21:55

  Tak společnost Nu Image je vždycky ”zárukou kvality”. Děj filmu bych
  možná ještě překousl, ale ten zbytek mi přišel celý jako nějaká parodie.
  Herci otřesní, speciální efekty k smíchu -viz. gumová hlava. Digitální
  krokodýl, který shodí auto ze srázu, je rychlý jako prase atd….Prostě
  jsem se u toho zasmál, ale jako horor se tohle nedá brát moc vážně.

Nový komentář