Crocodile 2: Death Swamp (2002)


Český název: Krokodýl 2
Režie:
Gary Jones
Rok výroby: 2002
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
Heidi Lenhart … (Mia)
Chuck Walczak … (Zach)
Jon Sklaroff … (Sol)
Darryl Theirse … (Max)
David Valcin … (Justin)
James Parks … (Squid)
…a další

 

Krokodýl 2 od G. Jonese je samozřejmě pokračování Hooperova filmu Krokodýl. A tentokrát se povedl víc Jonesův, než ten od mistra hororu T. Hoopera.

Děj
Mladá letuška Mia má rutinní den v letadle. Jen pár cestujících ji neustále otravuje a jeden z nich porušuje předpisy. Kouří na záchodě a dělá jí návrhy. Mia má ale v Akapulcu přítele Zacka. Dal jí před odletem zapalovač. Když se má letadlo kvůli silné bouři vrátit zpět, ukáže se, že někteří cestující jsou prostí zloději, kteří před několika hodinami vyloupili banku. Teď mají v kufru na hudební nástroje několik miliónů. Takže se zmocní letadla. Ale jeden pilot se pokusí získat zbraň a tak ho jeden zloděj zabije. Bohužel tím poškodí i přístroj na řízení letadla. To spadne někam do bažin a přežije jen pár lidí. Mezi nimi je samozřejmě Mia. Když se to dozví Zack, chce pomoc od armády. Ta mu ale nepomůže, tak vyhledá pomoc jednoho chlápky, jenž má letadlo.

Mezitím se lupiči domluví, že se zmocní přeživších a využijí je, aby jim přemístili peníze. Když se shromáždí, jednoho z rukojmích napadne velký krokodýl. Lupiči ho zastřelí. Po chvíli tam doplave další krokodýl a tomu se nelíbí, že mu zabili (sem si doplňte co chcete: partnerku/partnera/mládě) a vydá se na cestu pomsty.

Druhý den ráno se všichni probudí a vydají se dál na cestu. Mia zatím ztratí zapalovač. Zack s jeho parťákem přistanou na místě nehody a najdou onen zapalovač. Tam je napadne jiný velký krokodýl. Naštěstí mu utečou. A teď začíná boj o život. Nejen že se rukojmí musí zachránit před zloději a velkým krokodýlem, ale všechno je odtamtud daleko. Zackův parťák je navíc jediný, kdo má letadlo. Ale peníze umějí své, takže se mu nedá moc věřit.

Hodnocení
Film nijak nevybočuje z průměru firmy Nu-image. Já osobně nemám jejich filmy moc v lásce. I když občas se objeví film, který je na jejich poměry hodně dobrý. Třeba jako Pavouci. A některé jsou jen chabým průměrem, jako třeba tento Krokodýl.

Film má celkem pěkně udělané efekty. Vlastně záleží, jak v kterých scénách. Třeba první napadení krokodýlem je hrozné. Pak se to naštěstí srovná. Samozřejmě se tu nepoužívá jen počítačová technika, ale i gumová technika. Ta je udělaná poctivě.

Herci jsou celkově neznámí a až na pár výjimek ani moc dobře nehrají. Ony i jejich postavy jsou celkem nesympatické. Třeba naprosto otravná mi přišla postava jednoho úchylného zloděje.

Příběh je samozřejmě klasický, nelze čekat zázraky. Hlášky jsou špatné, až komické.

Ale líbilo se mi, že to byla taková oddechovka. Žádné přemýšlení, žádný dlouhý začátek, prostě se šlo hned do akce. Na druhé straně mi také přišlo celkem hloupé “zničení” krokodýla. (SPOILER) Konec, kdy je ve vodě metan a ten se zapálí a krokodýl se v něm uškvaří a vybouchne (konec SPOILERU), to mi přišlo takové divné, prostě špatné.

 

Hodnocení5
Co víc dodat? Film je na jedno zkouknutí dobré. Jinak je to průměrný film o krokodýlovi, který likviduje lidi. Ale stále lepší než Hooperův krokodýl.
50%

Sdílejte článek

 1. Solo 5 července 2010 v 22:04

  Tak tohle už byla trochu jiná káva, než minule. Samozřejmě nejde o nic
  světoborného co bych si musel pouštět častěji, ale film se mi líbil
  především po své akční stránce. Krokodýl zde sice opět vypadá otřesně a 
  skáče z vody jako delfín, ale na podobné ”majstštichy” jsem si už u 
  podobných béčkových filmů zvykl. Opět jsem se u tohohle docela nasmál,
  takže nelituji že jsem to viděl.

Nový komentář