Creepshow 2 (1987)


Český název: Plíživý děs
Režie: Michael Gornick
Rok výroby: 1987
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Domenick John … (Billy)
Tom Savini … (The Creep)
George Kennedy … (Ray Spruce)
Philip Dore … (Curly)
Kaltey Napoleon … (Indian #1)
Tyrone Tonto … (Indian  #2)
… a další

 

Creepshow 2, to jsou další tři brutální příběhy ve stylu Povídek z krypty.

1. povídka: Náčelník dřevěná hlava. Jedná se o příběh o starším manželském páru. Muž je poblázněn do sochy indiána. Starý indiánský náčelník daruje muži něco jako drahokam. Když několik mladých lidí vykrade obchod a zabije tento manželský pár, socha ožije a chystá se krvavě pomstít.Tato povídka je asi nejslabší ze všech. Já bych jí dal 40%.

2. povídka: Vor. Je o skupince mladých lidí, kteří si jdou užít k vodě. Když doplavou všichni na vor, začíná je terorizovat jakási skvrna, která když se jich dotkne, tak je zabije. Podaří se jim přežít, nebo zemřou ošklivou smrtí? Tento příběh je asi nejlepší, je tam docela dost brutality. Zamlouval se mi na 80%.

3. povídka: Stopař. Když mladá žena jede domů, nechtěně cestou srazí stopaře. Ten sice vypadá na první pohled “mrtvě”, bohužel však žije dál a nedá ženě pokoj. Dokáže žena přežít jeho útoky, nebo je to všechno jenom strašný sen? Tento příběh je čirý průměr. 50%.

Masky, např. stopaře nebo oběti na voru, jsou hodně dobré, protože se na nich podílel Tom Savini. Ten se dokonce objevil i v jedné roli (creeper). Stejně tak Stephen King, na jehož motivy je povídkový film natočen. Jinak ostatní herecké výkony nejsou moc dobré, to bude asi tím, že to byly zřejmě první role daných herců.

Na to, že je to natočeno podle S. Kinga, je to trochu slabší. V celé sérii Creepshow jde vůbec o nejslabší díl. I přesto, že se na scénáři podílel i George A. Romero, pro něhož to zřejmě nebyl nejlepší tah.

Film je vyprávěn jako comics. Jeden mladý hoch, který je šikanován ostatními mladistvými, si kupuje comicsy s názvem creepshow. K tomu musím dodat, že takto je to udělané stylově a v mnoha horrorech kreslené scény nevidíme.

Celkově: Creepshow musím dát 60%. Kdyby si tvůrci víc vyhráli s prvním příběhem, dal bych víc.

 

Hodnocení6
Takže jestli máte jenom tento creepshow tak ho zkoukněte, ale nic nečekejte. Jinak jestli máte na výběr, koukněte se raději na 1. díl.
60%

Sdílejte článek

  1. Profilový obrázek
    Eraserhead 2 ledna 2010 v 18:02

     Jo, tohle si ještě živě pamatuju ze základky, kdy jsme na to často koukali kvůli nahým prsům v prostřední povídce. Opět spolupráce Kinga (podle jeho povídek) a Romera (scénář). Oproti první Creepshow, jsou tu povídky jen tři, což umožnilo jejich větší propracovanost. První povídka o dřevěném indiánovi je taková nic moc (i když smrt šípy je docela lahůdka), na rozjezd to i ujde. Zato druhá (Raft – o nějakém svinstvu požírajícím plavce) a třetí (Stopař – o stopaři, kterej chce mermomocí poděkovat za svezení a nezabrání mu v tom ani dvojité přejetí autem) povídka jsou horory jak mají být, obzvláště ta poslední je místy docela nechutná. Samozřejmě Stephen King v roli řidiče kamionu nesmí chybět.

  2. Profilový obrázek
    Jino 25 ledna 2008 v 12:15

     No tak první série Creepshow je celkove lepsi, ale zase tady je ten Vor, ktery je dokonaly ale ten první s tou drevenou figurinou je nuda, ten treti si uz moc nepamatuju. Tohle je tak opravdu na tech 60% mozna i na min (50%) s tím že si teda moc nevzpominam na toho stopara, ale verim Zbynkovi. Skoda jen toho prvniho pribehu, ten me prisel jako jako horor Strach ktery je myslim taky o drevenem indianovi.

Nový komentář