Cooties (2014)


Režie: Jonathan Milott, Cary Murnion
Rok výroby: 2014
Délka: 88 min
Země: USA

Hrají:
Elijah Wood … (Clint)
Alison Pill … (Lucy)
Rainn Wilson … (Wade)
Leigh Whannell … (Doug)
Nasim Pedrad … (Rebekkah)
Jack McBrayer … (Tracy)
Jorge Garcia … (Rick)
… a další

 

Ostýchavý začínající spisovatel Clint z městečka Fort Chicken v Illinois přijme nabídku suplovat na tamní základní škole. Práce jeho snů to rozhodně není, ale pracuje tam jeho bývalá spolužačka Lucy, do které byl kdysi blázen. Vybral si však opravdu špatný den na opětovné shledání. Z nedaleké kuřecí farmy se totiž do školní jídelny dostaly nakažené nugety, které jsou infikovány neznámým virem, jenž nakazí většinu dětí a ty následně rozpoutají krvavý masakr. Jejich cílem jsou samozřejmě dospělí a učitelský sbor v čele s Clintem, Lucy a jejím přítelem Wadem, kteří tak budou muset bojovat o holé životy…

Jako dítě jsem nesnášel školní obědy a dodnes nepozřu dušenou mrkev, špenát nebo koprovku. To samé však platí o kuřecích nugetech (přestože jinak mám kuřecí maso docela rád) – dělají se z těch největších sraček, přesto jsou nejen v USA velkým hitem. Není proto divu, že Leigh Whannell (jistě ho všichni znáte hlavně jako scénáristu SAW nebo Insidious série) dostal nápad, natočit tuto hororovou komedii. Do jaké míry ji lze zařadit mezi zombie kousky, si nejsem až tak jistý, ale nakažených děcek tu byla opravdu spousta.

V jednoduchosti je síla, takže nečekejte žádný překombinovaný děj – byla zde prostě použita klasická šablona: jedno dítě se nakazí z jídla, následně virus přenese mezi ostatní děti a hurá na dospělé. Ti jsou totiž vesměs imunní (PROČ?), tak na to nám odpoví sám Leigh Whannell, který si tu střihl roli jednoho z učitelů a ve filmu vysloví své vysvětlení. Byla jen škoda, že hororová stránka filmu tu byla převážena tou komediální a fandové hororového žánru se tak museli spokojit jen s minimem gore i krvavých scén. Jasně, cákanců tu byla spousta, ale hodně věcí se odehraje mimo záběr kamer.

Komediální stránka však frčela vcelku dobře – objevila se tu celá řada vtipných hlášek i humorných situací (černý humor tu měl opravdu slušné zastoupení). Nezapomnělo se rýpnout ani do hlavní hvězdy filmu Elijaha Wooda (a jeho hobití minulosti). Ostatní postavy učitelského sboru byly sice dost na ránu a většina mi moc sympatických nebyla, ale učitel tělocviku Wade – to byla klasa. Buranský hrdina jak má být a zcela se Clintovi vyrovnal. Taky se postaral o nejvíc trefných hlášek i vulgarit, které se tu vyskytly rovněž v míře opravdu vrchovaté. No a v neposlední řadě stojí za zmínku i buřt ze seriálu LOST Jorge Garcia, který tu měl sice jen vedlejší roli zfetovaného týpka, ale rozhodně pobavil.

Hodnocení5
Cooties tak sice nikdy nebudou patřit mezi TOP hororové komedie, ale myslím si, že svůj účel tento film splnil. Pobaví, nikterak neurazí a hlavně se u něj člověk ani moc nenudí. Prostě klasický průměr.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář