Contracted (2013)


Scénář a režie: Eric England
Rok výroby: 2013
Délka: 84 min
Země: USA

Hrají:
Najarra Townsend … (Samantha)
Alice Macdonald … (Alice)
Katie Stegeman … (Nikki)
Matt Mercer … (Riley)
Caroline Williams … (Matka)
…a další

 

Lesbička Samantha se na jedné párty opije a vyspí s mužem, což má za následek prudké zhoršení jejího zdravotního stavu. Po tajemném cizinci pátrá policie, to už je ale čímsi nakažená dívka na pokraji šílenství. Pomůže jí někdo? Jistěže ne, vždyť v jejím okolí jsou samí dementi – pedantská matka, několik dalších lesbiček a dotírající blbeček, co se jí chce dostat pod sukni. Horší sebranku abyste pohledali…

Contracted je v první řadě naprosto primitivní záležitostí na všech frontách. V podstatě tu jde o jediné – ukázat pár nechutností otrlejším divákům. Nic proti tomu, ale k zaujmutí mi už nestačí kaluž krve, zvracení či vypadnuvší zub. Příběh navíc nedokáže prodat ani jednu načrtnutou linku – kdo byl onen tajemný cizinec? Co do své oběti “zasel”? Bude z ní zombie? Nedotaženost umocňuje již zmíněné tupé chování všech postav.

Už dlouho jsem neviděl tak schematickou absurditu. Stane se přesně to, co tipujete, protože nikdo nemá odvahu cokoli změnit. Finální akce, kdy si dotyčná s ostatními vybavuje účty, je rázně ukončena v tu nejhloupější dobu. Jediné vzrušení nám autoři nachystali pár minut předtím – hrdinka, které z pochvy vypadávají brouci, si to ještě naposledy snaží užít s chlapcem.

Hodnocení2
Jakékoli pokusy o napětí vyznívají do ztracena a ani dávka hnusu nedosahuje potřebné výše. Contracted je prostě zoufalý pokus, který nestojí za pozornost.
20%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 2 ledna 2014 v 13:06

    Tak nečekal jsem nic závratného, ale film nakonec i přes svůj amatérský vzhled nedopadl tak špatně. Docela jsem v něm našel zalíbení, přestože v něm jde, o jak se později ukáže „zombie“ zápletku. Tentokrát se nákaza přenese opravdu netradičním způsobem (a já tak toužil po dvou lesbičkách), že dám od nich už ruce pryč a začnu všude chodit se „šprckou“. Přestože tempo je místy přímo uspávající, byl jsem zvědavý, jak to s naší hrdinkou dopadne a vydržel až do samotného konce. Ve finále jsem se tak dočkal celkem zajímavého vyvrcholení a to nejen již značně pozměněné Samanthy…Najarra Townsend si vedla dobře, na rozdíl od svých kolegů a kolegyň…

Nový komentář