ClownTown (2016)


Režie: Tom Nagel
Rok výroby: 2016
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Brian Nagel … (Brad)
Lauren Compton … (Sarah)
Andrew Staton … (Mike)
Katie Keene … (Jill)
David Greathouse … (Baseball Clown)
…a další

 

Dva mladé páry se vydávají na koncert do Columbusu. Během jízdy provedou nutnou zastávku u malého bistra v jednom zapadákově, kde kromě návštěvy toalet poprosí o radu, zda někdo neví o nějaké zkratce, protože hlavní trasa se opravuje a tvoří se velké kolony. Tamní šerif jim s radostí poradí a čtveřice se tedy vydává dál. Jenže zanedlouho jedna z dívek zjistí, že si v bistru zapomněla mobil a problémy jsou na cestě. Když jej totiž zkouší prozvonit, na druhé straně se jim ozve hlas, který si s nimi dá schůzku v nedalekém městečku Clinton (prý aby nemuseli jet zpátky až do bistra). Aniž by to tušili, zrovna padli do pasti skupince psychopatů v klaunských převlecích, kteří městečko duchů používají ke svým zvráceným hrátkám. A těm je úplně jedno, zda jste náhodný turista, nebo pocházíte z toho kraje a jen z čirého bláznovství jste si chtěli zkrátit cestu přes jejich teritorium…

Jako malé dítě jsem klauny zbožňoval. Tedy až do chvíle, kdy jsem poprvé viděl film To a Pennywise, který byl ztělesněním samotného zla. Od té chvíle se klauni/šašci stali vděčným tématem pro spoustu filmařů a nemuselo jít vždy jen o démony, ale i nejrůznější psychopaty v kostýmech, kteří nám ozdobili nejeden slasher. Jenže právě v tomto případě mi to přijde už trochu vyčpělé a zvláště když se tohoto tématu chytne člověk, který má minimum režisérských zkušeností, ještě si k tomu pozve polovinu rodiny a vykrade několik scén ze známějších filmů.

Tom Nagel měl jediné štěstí, že ač originalitou tedy zrovna jeho kousek nehýří, podařilo se mu sehnat partičku opravdových pošuků, kteří v maskách klaunů vypadali ještě děsivěji než v reálném životě. Takový David Greathouse (vůdce klaunů) vypadal opravdu skvostně šíleně a věřím, že nejedné slabší povaze se z něj naježí chlupy na těle. Je tu však jeden problém a to ten, že kromě vůdce a klauna s páčidlem, který si připsal nejvíc mrtvých, tu byl zbytek bandy vyloženě zbytečný. O nějaké logice se asi taky nemá smysl moc bavit, protože jako totální retardi se tu chovali snad úplně všichni.

Hodnocení4
Nemůžu však říci, že bych se u sledování ClownTown vyloženě nudil. To zas ne! Našlo by se tu několik zajímavých momentů a dokonce jsem tu a tam zaregistroval i celkem slušnou atmosféru. Zvláště pak v prostřední části filmu. Bohužel je tu i celá řada negativních prvků, které mi kazily celkový prožitek z filmu a samotný závěr filmu byl doslova otřesný. I kvůli tomu nakonec nedám ani průměrné ohodnocení.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář