Children of the Corn: Revelation (2001)


Český název: Kukuřičné děti 7
Režie: Guy Magar
Rok výroby: 2001
Délka: 82 min
Země: USA

Hrají:
Claudette Mink … (Jamie)
Kyle Cassie … (Armbrister)
Michael Ironside … (Priest)
Troy Yorke … (Jerry)
Michael Rogers … (Stan)
…a další

 

Jamie se rozhodne navštívit svou babičku v místě zvaném Hampton Arms, které se nachází na okraji malého městečka v Nebrasce. Stará paní jí už několik dní nebrala telefony a ona si o ni začala dělat starosti. Její pokoj však najde prázdný a od ostatních obyvatel se toho moc nedozví, protože v tomto podivném domě se stará každý sám o sebe. Nejpodivnější jsou však místní děti, které se chovají velmi zvláštně, nemluví a na první pohled vypadají nepřátelsky. Jamie ohlásí zmizení na policii, ale detektiv Armbrister bere vše na lehkou váhu a tak se Jamie pustí do pátrání na vlastní pěst. Postupně začne odkrývat děsivé tajemství tohoto místa, samotných dětí i vlastní rodiny. Navíc obyvatelé domu začnou jeden po druhém bolestivě umírat a je jen otázkou času, kdy přijde na řadu samotná Jamie.

Sága Kukuřičných dětí se z pohledu diváka konečně uchýlila ke konci. Po vynikajícím prvním díle se spustila lavina pokračování, které měli nejrůznější výchylky v celkové kvalitě a mnohdy se ocitli pod hladinou průměru. Našlo se mezi nimi pár výjimek, ale většina jen rýžovala ze slavného názvu Children of the Corn a Stephana Kinga jako autora literární předlohy. Během celé série si diváci zvykli už na ledacos, ale to co následovalo v posledním díle se stalo nejhorší noční můrou pro většinu skalních fandů. Nejenom, že sedmička už nemá s prvním dílem skoro nic společného, ale málem se z toho stala úplná katastrofa. Na svědomí jí má režisér Guy Magar, který se do té doby věnoval režírování především nepříliš úspěšných televizních seriálů a své neduhy si vzal i sem. Rozhodl se docela dost experimentovat a dopadlo to asi nejhůř jak mohlo.

Na Gatlin a jeho děti úplně zapomeňte. Tentokrát se sice ve filmu několikrát zmíní o Tom, co kráčí mezi řádky, ale hlavní úlohu zde hrají duchové dětí, které zemřeli při hromadné sebevraždě. Všechny mají něco společného s místem, kde stojí dům Hampton Arms a rodinou Jamie. O jakou spojitost se jedná zjistíte po shlédnutí filmu. Zapomeňte na vraždění dětí se srpy a kosami v rukou, tentokrát hraje hlavní úlohu nadpřirozená síla kukuřice, která je zde presentována ubohými digitálními triky, jako z nějaké počítačové hry. Je sice pravda, že některé úmrtí jsou docela zajímavé a pestré, ale znechucen předchozím dějem jsem je sledoval jen napůl oka. Nudné pasáže mě totiž doslova uspávaly a měl jsem co dělat abych se dodíval až do konce.

Nejen kvalita speciálních efektů byla dost podprůměrná, ale i samotná kamera a střih se zrovna dvakrát nepředvedli. Chaotické střídání scén a jakési podivné záblesky vzpomínek či snad nočních můr nadělaly pořádnou paseku. Atmosféra filmu byla od začátku dost statická i díky nepříliš zajímavému ději a pouze několikrát se stalo, že se to zlepšilo. Jednotlivé úmrtí vedlejších postav bylo často odbyté a přestože jsem se u nich občas docela pobavil, tak ani ty na mě neudělali obzvlášť velký dojem. Většinou totiž šlo jen o laciné kopírování známějších filmů a nic moc nového k vidění nebylo. Hudební doprovod byl asi nejhorší ze všech, které jsme měli možnost v celé sérii slyšet.

Jediné klady, které jsem v sedmičce našel je účast dvou pěkných hereček, které sice moc talentu nepobraly, ale vzhledově se mi líbily, dále potom herecká účast Michaela Ironsidea, který už v poslední době bral každý job a postavu sprostého dědy na vozíku. Právě tenhle senilní dědek a jeho pěkná řádka peprných slov asi zabránili tomu, abych opravdu neusnul. No a v neposlední řadě nesmím zapomenout na dvojici dětí, které nás provází celým filmem. Obě na svůj věk obstáli celkem důstojně a přestože bych je viděl nejraději mrtvé hned od začátku (což vlastně už byli) sem si na ně postupem času zvykl a už jsem jen očekával koho že si podají příště. Konec celého filmu byl však dost odfláknutý a vůbec se mi nelíbil.

Ještě štěstí, že tahle sága už skončila. Ani si raději nechci přestavit co by se odehrávalo v osmém díle. Samozřejmě nepočítám remake, který mě docela překvapil. Spousta nelogických prvků, špatná kamera a otřesné digitální efekty k srazili tenhle snímek až na samé dno.

Hodnocení3
Pro mě osobně jde o nejslabší díl celé série a už nikdy více. Najde se zde sice několik světlejších chvilek i zajímavých postav, ale pořád je to podprůměrný film a zbytečné pokračování Kukuřičných dětí. Ty ať už konečně odpočívají v pokoji.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Isaac 18 února 2010 v 08:31

     Tohle už byl vrchol všeho. Tento film jsem sháněl a tahal aspoň týden, a vůbec se mi to nevyplatilo. Spíše mi to zkazilo tak krásně začínající sluneční den. Tohle rádoby pokračování, jestli se to vůbec dá takto nazvat, se spíše podobá lecinné duchařině, která jen cizopasí na názvu od Kinga, jak už autor zmínil. Herecké výkony brak! Atd atd… Co se týče toho konce… a toho boubelatýho modrooděnýho fracka, který zřejmě zastával úlohu novéhe vůdce děti, to byl opravdu vrchol všeho. Horší zakončení jsem si snad ani přáti nemol…. KATASTROFA!

Nový komentář