Children of the Corn 3: Urban Harvest (1995)


Český název: Kukuřičné děti III
Režie: James D.R. Hickox
Rok výroby: 1995
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Daniel Cerny … (Eli Porter)
Ron Melendez … (Joshua Porter)
Jim Metzler … (William Porter)
Nancy Grahn … (Amanda Porter)
Michael Ensign … (Father Frank Nolan)
Mari Morrow … (Maria Elkman)
Jon Clair … (Malcom Elkman)
Duke Stroud … (Earl)
…a další

 

Film Kukuřičné děti 3 se vymyká ze série, protože se neodehrává v Gatlinu.

Hned na začátku vidíme mladého kluka Joshuu, který utíká po kukuřičném poli v Gatlinu. Utíká proto, že ho chce jeho otec zmlátit. Cestou potká svého adoptivního bratra Eliho. Ten mu řekne, aby utekl, že ho zachrání. Tak tedy uteče. Otce mezitím “chytne” kukuřice a udělá z něho strašáka. Pak Eli řekne zaříkadlo a kniha která je něco jako Satanská kniha zmizí v zemi.

Pár dní poté si je adoptuje jedna rodina. Hned po příjezdu se nevlastní mámě zdá, že je Eli nějaký divný. Zatímco se Joshua snaží adaptovat do normálního života tak, že si nachází kamarády, je v kolektivu, chodí rád do školy atd., Eli je v pozadí, s nikým se nebaví a chová se prostě divně. Jednou v noci si vyjde ven a dojde ke staré továrně, kde začne pěstovat podivnou odrůdu kukuřice. Po třech týdnech onu kukuřici najde jeho nevlastní táta. Je podnikatel, takže se rozhodne, že až bude dostatečně uzrálá, tak jí prodá do světa. Eli dá mezitím pár kukuřičných semínek k hrnci s jídlem pro školu. Změní se ve šváby, kteří do jídla skočí.

Jeden kněz hned po nástupu do školy zjistí, že Eli je něco jako satan. Po obědě (díky těm švábům, co mu k tomu pomohli) začne Eli přitahovat mladé lidi a děti. Jediný, kdo ho může zastavit, je jeho nevlastní bratr Joshua. Ale aby zabil Eliho, potřebuje knihu, která “zmizela” v Gatlinu. Vydá se tam tedy se svým kamarádem. Joshua uvidí svého otce. Ten ho chce tentokrát zabít, protože to už vlastně není jeho otec. Když se ho zbaví, knihu tam zapomenou. Kamarád se pro ni vrací, ale nedopadne dobře. Začíná den žní a Joshua nemá moc času. Děti se chystají zabít všechny dospělé. Má Joshua vůbec nějakou šanci?

Jde samozřejmě o třetí díl z šesti. Jde vidět, že kvalita jde dolů. Tento film natočil v roce 1995 James D. R. Hickox, který hrál v legendárním díle Waxwork. Jako režisér si toho moc nenatočil a když už ano, tak šlo spíš o průměrná či podprůměrná díla jako třeba Mutant.

Herci jsou zde celkem neznámí. To je celkem dobře vidět i na hereckých výkonech. Herec, který hrál Eliho, nevzbuzoval žádný strach. Ten co hrál Joshe, se taky zase tak moc nesnažil.

Efekty jsou na danou dobu dobré. Výjimkou je snad jen to finální monstrum, které na dnešní dobu vypadá vyloženě směšně. Ale masakr udělá celkem velký. A to je ten důvod, proč se dá (a má) celý film zkouknout až do konce.

Kamera se u prvního dílu celkem třásla. Tam mi to zase tak nevadilo, ale tady už celkem ano. Atmosféra není bůhví jak povedená, možná kvůli tomu, že se děj neodehrává v Gatlinu (objevíme se tam na slabých 5 minut). Což je taky mínus.

Hodnocení5
Film si moc velké hodnocení nezaslouží. Ale vzhledem k tomu, že ostatní díly šly v kvalitě ještě níž, hodnotím kladně. Takže jestli překousnete finální monstrum a jste fanouškem Kukuřičných dětí, jděte do toho.
50%

Sdílejte článek

 1. Profilový obrázek
  Solo 28 ledna 2010 v 11:53

  První polovina filmu se mi docela líbila, hlavně úvodní scéna s
  naštvaným fotříkem. Hlavně výkon herce, který představoval Eliho byl
  asi nejlepší z celého filmu. Jenže čím víc se blížil film ke konci,
  vznikala z toho úplná kokotina. Největším vrcholem bylo samotné
  kukuřičné monstrum a vytažená páteř toho černocha. Ničeho horšího jsem
  se už nemohl v Children of the Corn dočkat. Tedy prozatím.40%

 2. Profilový obrázek
  Eraserhead 2 října 2009 v 21:41

   Tenhle film u mě asi zraje jako víno. Po prvním shlédnutí jsem byl zděšen a rezolutně ho odepsal. Dneska jsem na něj koukal už potřetí a líbí se mi čím dál víc. Rozhodně to není takový děs jako předchozí díl. Možná na tom má svůj podíl to, že jsem od prvního shlédnutí viděl spoustu mnohem horších hororů a to i modernějších. Tohle je ještě svým způsobem stará škola. Přenesení do velkoměsta kvituji jako dobrý nápad. I návrat k dětskému záporáku, kterej je fakt démonickej (ne jako ten blbeček z dvojky). Trochu se sice člověk pousměje nad místy dost levnými a nepovedenými triky (ty loutky zabíjených herců občas bijou do očí), ale zase je tu dost krve a různejch masakrů (i bych dal ruku do ohně za to, že jedné dívčí oběti ten kukuřičnej šlahoun vjel mezi nohy) no a jsem si takřka jistej, že v jedné z miniroliček se tak na dvě tři vteřiny objevila Ivana Milicevic.

Nový komentář