Charles (2021)


Režie: Mitch Francis, Luis Serrano
Rok výroby: 2021
Délka: 60 min
Země: USA

Hrají:
Tyler Falcoa … (Michael Miller)
Silva Morgan … (Samantha Davis)
Shannon Ray Morris … (Charles Lee Ray / Chucky)
Ray Falcoa … (detektiv Norris)
Michael Lawrence … (Eddie Caputo)
… a další

 

Smrtelně nemocný psychopat a sériový vrah Charles Lee Ray se za pomoci své stejně ujeté přítelkyně Tiffany a kumpána Eddieho zmocní muže, který se zabývá voodoo a černou magií a hodlá z něj za každou cenu dostat „návod“ k převtělení své duše do jiného těla. Celá akce se však vymkne kontrole a všichni umírají. Těsně před svou smrtí se Charles pokusí provést rituál a skutečně se mu podaří svou černou duši umístit do jedné z panenek ‘Good Guy’. Ta se následně ocitá ve sklepení starého domu, kde se právě přistěhoval mladý pár Michael a Samantha. Sam je těhotná a oba se už nemůžou dočkat, až budou plnohodnotnou rodinou. Jejich idylku však brzy přeruší panenka Chucky, která nezná slitování…

Child’s Play se podobně jako jiné známé hororové série těší velké fanouškovské přízni, a tak není nic nového pod sluncem, že i panenka Chucky se dočkala několika amatérských snímků. Tento fans projekt už viditelně musel stát i nemalý peníz, protože jsou zde použity celkem zdařilé speciální efekty. Samozřejmě se nejedná o žádné veledílo, ale během hodinové stopáže si diváci přijdou na své. Je zde k vidění několik vcelku solidních scén, ve kterých nechybí místy slušná atmosféra, krev a násilí. Jen na scénáři a samotných dialozích se mohlo zapracovat ještě o trochu více, ale to už bych chtěl asi moc.

Herecké výkony nejsou nějak oslnivé, ale s tím se dalo počítat. Hlavní roli zde hraje pihovatá zrzavá panenka se zvráceným smyslem pro humor, jejíž nejoblíbenější zálibou je zabíjení. A ta se povedla. K vidění je hned několik děsivých grimas, zabít ji taky nebude nic jednoduchého, o čemž se hlavní hrdina Michael přesvědčí hned několikrát a v neposlední řadě, svým obětem absolutně nic nedaruje. Jen škoda několika zbytečně hluchých a nudných míst/pasáží.

Hodnocení5
Fans snímek Charles je k vidění třeba na Youtube, takže pokud budete mít zájem, mrkněte tam. Ztráta času to určitě není a ostudu tento kousek rozhodně neudělal.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář