Chainsaw Maid (2007)


Režie: Takena Nagao
Rok výroby: 2007
Délka: 7 min
Země: Japonsko

Japonská tvorba mě neustále nepřestává překvapovat svou kreativitou a novými nápady, jak ještě více okořenit hororový žánr. Tentokrát se mi pod ruky dostal plastelínový krátkometrážní hororový kousek od amatérského režiséra a že to byla docela jízda. Pokud vás zajímá jak tento experiment dopadl, tak se určitě na tento snímek podívejte, protože rozhodně nebudete litovat.

Budete mít totiž možnost vidět co všechno se dá z plastelíny udělat a jak se s tím dá naložit. V tomto krátkometrážním snímku zavítáme k jedné rodině, která zaměstnává milou služebnou, jenž se stará o malou dcerku svého pána. Jednoho dne do jejich bytu vtrhne banda hladových zombie a chtějí si pochutnat na vyděšené rodince. Služebná se však jen tak něčeho nelekne, popadne, co je po ruce a rozhodne se zombíkům postavit tváří v tvář.

Během krátké chvíle se na obrazovkách rozpoutá opravdový plastelínový masakr, plný srandovních momentů, gore efektů, létajících údů a střev. Tvůrci si s plastelínou opravdu vyhráli a divákům nabídnou spoustu opravdu povedených scének, na které by jste se rozhodně neměli dívat s malými dětmi. Samozřejmě i zde sehraje důležitou roli motorová pila, která láskyplně pohladí většinu zombíků a dění na obrazovce brzy začne připomínat opravdová jatka.

Hodnocení7
Vše je samozřejmě bráno s humorem, a tak rozhodně nečekejte žádnou nezničitelnou hrdinku v černých hadříkách, ale i zde nastane několik zvratů, jenž rozhodně okoření celý průběh snímku. Čím víc se blížil konec a s nástupem závěrečných titulků jsem začal litovat, že tahle podívaná trvala tak velmi krátce a chtěl jsem další přídavek.
70%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář