Caved In (2006)


Český název: Zavaleni
Režie: Richard Pepin
Rok výroby: 2006
Délka: 93 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Christopher Atkins … (John Palmer)
Colm Meaney … (Vincent)
Angela Featherstone … (Samantha Palmer)
Monica Dean … (Sophie)
David Palffy … (Marcel)
Chelan Simmons … (Emily Palmer)
Stevie Mitchell … (Miles Palmer)
…a další

 

Caved In vyšel v České republice celkem potichu a neočekávaně. No ono je to celkem dobře. Film je jednoduše blbý až trapný.

Děj
Na začátku se objevíme u několika násilníků, skoro teroristů, kteří chtějí zkoumat zdejší jeskyně. Od jednoho staršího pána hodlají koupit dům a ještě nějaké papíry (nebo tak nějak). Jestliže se chtějí dostat do jeskyní, potřebují nějakého specialistu, jako je třeba Palmer (Christopher Atkins). Slíbí mu velkou odměnu. Palmer to vezme, ale jeho rodina, která jela s ním na prázdniny, je zklamaná. Vůdce násilníků jim řekne, ať na otce počkají v chatce. (Tam kde zabili starého pána). Když se vydají do jeskyní, za chvíli se tam za nimi vydává Palmerův malý syn. Mezitím Palmer zjistí, že vrahové nechtějí jen adrenalinový výlet, ale i velké diamanty. Navíc jejich šéf Marcel nechal jednoho mladíka Stephana spolu s jeho rodinou (vlastně už jen jeho dcerou a manželkou, syn je v jeskyni). Řekne mu, že jestli ho neodvede k diamantům, řekne Stephanovi, ať je zabije. A tak se prochází a hledají diamanty. Jak se vůbec Marcel dozvěděl o diamantech? Jeho otec někdy v roce 1950 mu dřív než zemřel řekl o dolech, kde těžil, že tam je plno nádherných diamantů.

Po chvíli na ně zaútočí velcí brouci. No a Palmer po chvíli (hodně nudné chvíli, kdy pobíhají po jeskyni) potká svého syna. A jeho dcera a manželka po peripetiích s násilníkem utíkají do lesa a tam uvidí hodně velkých brouků. Takže Palmer má spoustu problémů, musí zachránit syna v jeskyni, svoji manželku a dceru na povrchu a sám sebe před brouky a vrahy. Ale někteří brouci mají přece svoji královnu, že?. Ano, tito brouci ji mají taky. Takže se ji Palmer rozhodne zabít.

Celkově
Film je naprosto tupý. Já jsem totiž blb a dám na výběr podle obalu. Mám sice rád B-Filmy. Ale tento je opravdu velmi špatný.

Scénář je klasicky plný klišé. Digitální brouci jsou směšní až trapní. Vypadají opravdu srandovně. A herecké výkony? Až na jeden jsou nehorázně ubohé. Dcera a manželka Palmera jsou pitomé, pobíhají po lese tak, že to vůbec není zajímavé. Pořád někam utíkají a je to opravdu směšně nudné.

 

Hodnocení2
Kulisy jsou slabota, vypadají jako narychlo spíchnuté. Krvavé efekty tu jsou, ale kdo by na tak nudný film koukal? Nevím koho baví koukat na film, kde lidé pobíhají mezi blbými kulisami. Takže filmu dávám ...
20%

Sdílejte článek

Nový komentář