Carrie (1976)


Režie: Brian De Palma
Rok výroby: 1976
Délka: 98 min
Země: USA

Hrají:
Sissy Spacek … (Carrie White)
Piper Laurie … (Margaret White)
Amy Irving … (Sue Snell)
William Katt … (Tommy Ross)
Betty Buckley … (Miss Collins)
Nancy Allen … (Chris Hargensen)
John Travolta … (Billy Nolan)
…a další

 

Včera jsem na MGM viděl film Carrie, podle stejnojmeného románu mistra horroru Stephena Kinga. Překvapilo mě, že zde není žádná recenze, na film ani na knihu a tak jsem se rozhodl napsat svou vlastní. Je to má první recenze tak buďte prosím shovívavý

Carrie Whitová je nesmělá a citlivá dívka, která žije v americkém městečku Chamberlainem ve státě Maine (překvapivě 🙂 ). Vyrůstá sama bez sourozenců pouze s pološílenou matkou, která je navíc náboženská fanatička a svou dceru psychicky i fyzicky týrá (např. za to že dostala menstruaci jí zavírá do komory, kde se má modlit a prosit boha o odpuštění). Není divu, že z Carrie vyrostla plachá dívka, která se stala terčem posměchu pro své spolužáky.
Jednoho dne, když ji matka opět zavře do komory, zjistí Carrie, že má telekinetické schopnosti – dokáže pohybovat věcmi pouze silou svých myšlenek. Její matka to považuje za čarodějnictví a v závěru se ji rozhodne zabít.
Mezi tím jeden spolužák pozve Carrie na maturitní ples. Carrie nejdříve odmítne, ale nakonec se rozhodne pozvání přijmout. Její matka s tím sice nesouhlasí, ale Cariie jí spacifikuje svými schopnostmi.
Vše vypadá na to, že film spěje ke šťastnému konci. Carrie dorazí v pořádku na ples, tancuje, dokonce se poprvé líbá s klukem a nakonec je zvolena královnou plesu. Když však vystoupá na podium a vychutnává si potlesk…bohužel však netuší, že na ni její spolužačky přichystaly krutý žert. Vylijí na Carrie kýbl prasečí krve. To už Carrie nevydrží a rozpoutá krvavý masakr.
Závěr filmu vám prozrazovat nebudu, ale končí jak je pro Kinga téměř typické – špatně.

 

Zdroj: www.stephenking.kbx.cz

Hodnocení9
Film Carrie podle mě není tak úplně horror spíše psychothriller. Musim říct, že jsem s Carrie sympatizoval a bylo mi ji líto - hlavně ve scéně, kdy kráčí šťastná na pódium. Na jejím místě bych asi udělal to samé. Rozhodně plánuji přečíst si co nejdříve knihu.
90%

Sdílejte článek

20 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. luckach3 26 prosince 2011 v 00:29

  Film sám o sobě není špatný, ale ve srovnání s knihou… Je tu několik menších nepřesností, ale to se dalo čekat, jen jedna věc mě opravdu zklamala. Bylo to těsně před koncem , kdy Carrie jde městem za svou matkou, aby jí zabila. Pro mě to byla jedna z nejzajímavějších částí knihy, a je mi líto, že jí tu skoro úplně vynechali.
  Sečteno, podtrženo, dávám 80%, protože některé scény se naopak velmi povedli. 🙂

 2. Jino 27 prosince 2009 v 17:28

   

   

  Věřím,
  že snímek v době vzniku byl něčím vyjímečný. Mě však moc nebavil a
  spíše než příběhem jsem se zaobíral známými tvářemi (J. Travolta, N.
  Allen,..). Zaujal mě až ten maturitní večírek a Palmovo navnadění
  diváka na neodvratný masakr. Především za poslední půlhodinku dávám
  Carrie 65%. Škoda, že jsem poprvé viděl snímek až teď a ne třeba před
  patnácti lety. Věřím, že bych hodnotil více pozitivně.

 3. theExorOmen 7 února 2008 v 16:17

  Film jsem ještě neviděla,ale knihu jsem četla nedávno.I když většina “Kingových nadšenců” označuje za jeho nejlepší díla Osvícení nebo třeba Pavučinu snů nebo Prokletí Salemu, mě nejvíce vážně nehorázně zaujala Carrie. A to neříkám, že Osvícení bylo špatné, ale to, jak jsem se cítila, když jsem pročítala poslední stránky knihy Carrie, jsem ještě nikdy necítila!! Byla jsem z toho hrozně moc nadšená,snažila jsem se o tom napsat tolik recenzí a komentáře a tak dále!!! U žádné jiné knížky se mi to ještě nikdy nestalo

Nový komentář