Český název: Candyman 3: Den smrti
Režie: Turi Meyer
Rok výroby: 1999
Délka: 93 min
Země: USA
Hrají:
Tony Todd … (The Candyman)
Donna D’Errico … (Caroline McKeever)
Jsu Garcia … (David de La Paz)
Mark Adair-Rios … (Miguel Velasco)
Wade Williams … (detektiv Samuel Deacon Kraft)
…a další
V Los Angeles se právě otevřela nová výstava, kterou má na starost atraktivní Caroline McKeever a Miguel Velasco. Na této výstavě jsou vystaveny obrazy zesnulého Daniela Robitaillea, přezdívaného Candyman. Smetánka obdivuje jeho obrazy a z tajemné legendy si nic nedělají. Přesvědčí Caroline ať pětkrát po sobě zopakuje do zrcadla jeho jméno. Nic se v tu chvíli nestane a všichni jsou přesvědčení, že jde jen o povídačku. Jenže to se šeredně spletli, protože Candyman vyslyšel volání a již spřádá plány na další řádění. Brzy začnou první vraždy a hlavní podezřelou se stává samotná Caroline, protože policie si myslí, že se tím snaží oživit neexistující legendu. Když však umírá jeden z detektivů Sacco a jeho parťák Kraft začne pátrat v minulosti, začne vyplouvat pravda na povrch. Tedy že Candyman skutečně existuje a chystá se v zabíjení pokračovat. A co víc, Caroline je jeho pokrevní příbuznou a on potřebuje její duši. Podaří se Kraftovi a Caroline zastavit jeho řádění, nebo nakonec Candyman zvítězí a dovrší tak svou pomstu.
Druhé pokračování si vzal pod své režisérské křídla Turi Meyer. Možná si řeknete, že musí jít o nezkušeného člověka, ale on už má na svém kontě několik známých zápisů ve své osobní kariéře. Je například jedním z režisérů seriálu Buffy the Vampire Slayer, nebo Angel. Na svém kontě má i hororový film Sleepstalker (1995), nebo hororové sci-fi Alien Express (2005).
Na rozdíl od svých dvou předchůdců jde tentokrát čistě o film natočený pro televizní potřeby. Tím pádem měl menší rozpočet i vybavení a to se odrazilo docela hodně na celkovém dojmu a kvalitě tohoto filmu. Atmosféra už není vůbec taková, jako předtím a hudební doprovod je o třídu horší, protože Glasse vystřídal Adam Gorgoni a ihned se to projevilo. Už neslyšíme tu mrazivou, štiplavou melodii, která zdobila Candymanův příchod a u které se některým zvedaly chloupky na rukou. Nechci říct, že by se tentokrát nedala hudba poslouchat, ale jde o něco jiného než jsem byl zvyklý a mně se moc nelíbila.
Samotné efekty jsou taktéž na horší úrovni, ale je pravda že i zde najdeme několik povedených scén, které by se dali řadit mezi gore. Sice se snížila kvalita, ale přibylo krve a ve výsledné fázi se na tento slasher dá i dívat. Bohužel co se nedá přehlédnout vůbec, je hodně slabý scénář. Nějak se vytratila lehkost a nastoupila hrubá síla, kdy se nám producenti snaží vnutit něco, na co jsme nebyli zvyklí. Navíc se tu dost často objevila hluchá místa a hodně často jsem se nudil, na což jsem nebyl zvyklý. Nic moc nového jsme se tu nedozvěděli a několikrát jsme měli pouze možnost sledovat opakované scény z předešlých dílů.
Posledním a taktéž docela velkým zklamáním, pro mne byly herecké výkony. Tony Todd již předvedl pouze průměrný výkon a přesto dokázal asi jako jediný podržet celkovou kvalitu nad hladinou velkého podprůměru. Ostatní herci, až na pár výjimek, hráli nepřirozeně a hlavně mi nebyli moc sympatičtí. Docela mě potěšila účast bývalé playmate Donny D’Ericco, která odhodila červené plavky z Baywatch a navlékla si těsné tričko bez podprsenky. Bohužel kromě tohoto faktu a scénky ve sprše mě moc neokouzlila. Do hororu se jednoduše vůbec nehodí. Dalším známějším hercem je Wade Williams, kterého jste donedávna mohli vidět každý týden v seriálu Prison Break. Zahrál si i ve filmu Collateral (2004) či Erin Brockovich (2000).